Stümpelova budúcnosť v Nitre je otázna, Košické série sú minulosťou

Na snímke center Nitry Jozef Stümpel (vpravo) a Banskej Bystrice Michal Handzuš. Foto: TASR/Dušan Hein

Nitra 8. februára (TASR) - Hokejová budúcnosť Jozefa Stümpela je nateraz otázna. V uplynulých dvoch tipsportligových dueloch nefiguroval na súpiske HK Nitra a podľa riaditeľa klubu Miroslava Kováčika si vzal čas na rozmyslenie. Ak sa skúsený veterán rozhodne ukončiť kariéru, Nitrania mu zorganizujú adekvátnu rozlúčku.

Jeden z dvoch minulých súbojov proti Žiline sledoval Stümpel ešte v hľadisku, ale v ďalšom domácom stretnutí už nebol prítomný ani tam. "S Jožkom sme začiatkom uplynulého týždňa mali spoločný rozhovor. Keďže sa akosi necítil vo svojej koži, dohodli sme sa, že si oddýchne. Povedal nám, že si zoberie čas na rozmyslenie a oznámi nám svoje rozhodnutie o jeho ďalších hokejových krokoch. Pokiaľ by sa rozhodol pokračovať v Nitre, budeme radi. Ak sa rozhodne ukončiť kariéru, sme pripravení mu usporiadať rozlúčku s kariérou tak, ako si to hráč jeho rangu zaslúži, pretože Jožko je bezpochyby najlepším odchovancom v celej histórii nitrianskeho hokeja. Samozrejme, v takom prípade sme mu ponúkli aj niekoľko ďalších alternatív pôsobenia v štruktúrach nášho klubu. Pokiaľ sa rozhodne z klubu odísť a bude chcieť s hokejom pokračovať niekde inde, budeme to takisto rešpektovať," uviedol na oficiálnom webe nitrianskeho klubu Kováčik.

Prítomnosť fanúšikov Žilinčanom pomohla

Vari len najvernejší fanúšikovia Žiliny verili, že by hokejisti MsHK za stavu 2:0 otočili vývoj zápasu v Košiciach vo svoj prospech. Zverencom Milana Jančušku sa to však podarilo a hráči neskrývali obrovskú radosť z cenných troch bodov. "Oceliarom" tým ukončili niekoľko dlhých sérií a v boji o play off spravili ďalší významný krok.

V úvode zápasu nič nenasvedčovalo tomu, že by malo dôjsť k prekvapeniu na úkor favorita. Košičania si v prvej tretine vytvorili mnoho streleckých príležitostí a Žilinčania boli napokon aj radi, že pred druhou časťou prehrávali iba 0:2. "Prevaha domácich v prvej tretine bola enormná. Kto by si na nás za stavu 2:0 vsadil aspoň deravý groš? Asi nikto. Zápas sme však otočili a to svedčí o sile nášho kolektívu. Trepali sme sa do Košíc cez tri štvrtiny Slovenska a vedeli sme, že ak chceme uspieť, musíme zmeniť prístup a viac korčuľovať. Podarilo sa nám to aj s trochou šťastia a s výborným "Rudom" Tomekom," zhodnotil žilinské víťazstvo útočník Rastislav Konečný.

Veľkou oporou hostí bol práve brankár Tomek. "Rudo," ako znie jeho prezývka zdedená po otcovi, si pripísal 35 zákrokov, z ktorých si niektoré zaslúžili prívlastok mimoriadne dôležité. Napríklad ten, ktorým zmaril radosť Češíka v 58. minúte, ktorý už-už zakončoval do odkrytej bránky. "Boli sme radi, že prvá tretina skončila iba výsledkom 0:2. Od druhej sme však všetci hrali lepšie a tieto body nás veľmi tešia," zhodnotil zápas žilinský brankár.

"Vlci" rozhodli o svojom víťazstve prakticky v priebehu dvoch minút, keďže všetky tri góly strelili v rozmedzí od 33. do 35. minúty. Konečný sa postaral o vyrovnanie na 2:2, keď v 34. minúte uspel v trestnom strieľaní proti brankárovi Halászovi. Zaujímavosťou je, že Konečný bol úspešný exekútor trestného strieľania aj v zápase Košíc so Žilinou pred viac ako dvomi rokmi. Vtedy však ešte ako hráč "oceliarov". "Spomenul som si na to pred dnešným zápasom a aj pred samotným trestným strieľaním. Bolo to na rovnakú bránku ako vtedy. Predtým som však skúsil blafák na forhend, tentoraz na bekhend, no úspešné boli oba," poznamenal Konečný pre TASR vracajúc sa k zápasu z októbra 2013.

Žilinčania sa v Košiciach mohli spoľahnúť aj na podporu svojich fanúšikov. Vari 150-členná skupinka sa do sektoru hostí dostala po prvej tretine a priamoúmerne s príchodom fanúšikov sa zlepšil aj výkon "Jančuškovcov." "To je paráda! Ďakujeme im, že prišli, že sem merali cestu a víťazstvo patrí aj im. Možno aj preto bol náš výkon v úvode taký rozpačitý, lebo sme videli, že tu ešte nie sú. S ich príchodom sa otočil aj zápas v náš prospech," dodal Konečný. Radosť žilinských hokejistov bola mimoriadna a hráči sa dokonca po zápase vrátili na ľad, aby sa fanúšikom poďakovali za priazeň.

Hokejisti Košíc sa víťazstvom mohli dostať na hranicu 100 získaných bodov, no to sa im nepodarilo. Zároveň to bola pre nich prvá prehra po 15-tich víťazstvách v rade (vrátane kontumácie piatkového zápasu so Skalicou) a prvá od 11. decembra. Doma prehrali vôbec prvýkrát od príchodu trénera Rostislava Čadu a prvýkrát od 20. septembra. Odvtedy bola Steel aréna V 17-tich zápasoch v rade nedobytnou pevnosťou. "Je jasné, že každá séria sa raz skončí a teší nás, že sme ju ukončili práve my," poznamenal brankár Žiliny Tomáš Tomek.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.