Mestá v Porýní zrušili karnevalové sprievody kvôli búrkam

Muž v maske v karnevalovom sprievode v nemeckom Braunschweigu 7. februára 2016. Foto: TASR/AP

Berlín 8. februára (TASR) - Viacero miest na západe Nemecka vrátane Düsseldorfu a Essenu zrušilo dnes karnevalové sprievody z dôvodu predpovedanej búrky. Informovala o tom agentúra AP.

Silný vietor sa v priebehu dnešného dňa očakáva v rozsiahlych oblastiach na západe Nemecka vrátane Porýnia, ktoré je hlavným dejiskom výročných pouličných karnevalových slávností.

Organizátori podujatí sa podľa slov šéfa düsseldorfského karnevalového výboru Michaela Laumena rozhodli, že vzhľadom na predpovedanú víchricu, by bolo "jednoducho príliš nebezpečné" usporiadať karnevalový sprievod. Plánujú ho však zorganizovať neskôr.

Dnešné karnevalové sprievody zrušili ešte v nedeľu aj v mestách Mainz, Münster, Duisburg a viacerých ďalších.

V pouličných oslavách naopak plánuje pokračovať Kolín nad Rýnom. Organizátori tamojšieho karnevalu však počas dnešného hlavného sprievodu, ktorým niekoľkodňové podujatie vyvrcholí, účastníkom zakázali niesť veľké bábky a tiež vlajky. V sprievode sa z rovnakých, bezpečnostných dôvodov nezúčastní ani tradičných 500 koní.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.