Odvolacie konanie s exprimátorom Prešova odročili na marec

Budova Ministerstva spravodlivosti a Najvyššieho súdu SR v Bratislave. Foto: TASR/Peter Hudec

Bratislava 10. februára (TASR) – Odvolacie konanie na Najvyššom súde SR v kauze prešovského priemyselného parku sa dnes neuskutočnilo. Dôvodom je práceneschopnosť obžalovaného exprimátora Prešova Milana B.

Obhajca oznámil, že aktuálny zdravotný stav neumožnil jeho klientovi pricestovať do Bratislavy, čo doložil aj potvrdením od lekára. Exprimátor trvá na svojej prítomnosti na verejnom pojednávaní a chce sa pred odvolacím súdom vyjadriť. Predsedníčka senátu pojednávanie odročila na 2. marca.

Kauza sa dostala na Najvyšší súd už po druhý raz. V júli 2014 zrušil rozsudok Špecializovaného trestného súdu v Pezinku z roku 2013, ktorý exprimátora poslal na päť rokov do väzenia. Pezinský súd následne v novembri 2014 potvrdil pôvodný verdikt a Milana B. opäť odsúdil na päť rokov nepodmienečne.

Prokurátor viní bývalého šéfa prešovskej radnice z prípravy subvenčného podvodu a poškodzovania finančných záujmov európskych spoločenstiev. Mesto Prešov v roku 2005 žiadalo v prepočte 7,6 milióna eur z eurofondov na priemyselný park, ale nezabezpečilo si v ňom podiel. V žiadosti, ktorú podpísal vtedajší primátor, však tento záväzok deklarovalo ako splnený. Okrem toho Prešov nevlastnil ani pozemky pod parkom. Podľa štátneho zástupcu sa tak Milan B. snažil získať neoprávnenú výhodu pre súkromnú firmu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.