SMK preferuje pravicovú vládu, rokovať by však so Smerom-SD išla

Na archívnej snímke predseda strany Strany maďarskej komunity (SMK) József Berényi. Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 17. februára (TASR) - Strana maďarskej komunity (SMK) preferuje pravicovú vládu, Smeru-SD hovorí nie. Prípadné povolebné rokovania so sociálnymi demokratmi však nevylúčila.

"Na rokovania treba ísť, ale je otázka na nich, či nás vôbec pozvú. Nie sme prví v telefónnom zozname Roberta Fica. Sú tam najskôr iné strany ako SNS, Most-Híd, #Sieť, KDH a možno potom sme my. Ale samozrejme, ak niekto vyhrá voľby a pozve nás na rokovania, neodmietneme to. Bolo by to nekultúrne a neslušné," povedal predseda SMK József Berényi s tým, že dohoda na spoločnom programe je však vylúčená.

Pripúšťa spoluprácu s Mostom-Híd, s ktorým bojujú o voličov na južnom Slovensku. "Áno, nedá sa to vylúčiť. V rámci parlamentu musí opozícia spolupracovať a ak by bola možnosť vytvoriť pravicovú koalíciu, tam sa nedá vylúčiť nikto," odpovedal na otázku, či si vie predstaviť spoluprácu s Mostom-Híd.

V súvislosti s pravicovou vládou uviedol, že nedávno prebiehalo v Bratislave rokovanie EPP, kde vedenie ľudovcov vyslovilo požiadavku, "že keď už sa to nepodarilo pred voľbami, tak aby sme sa snažili po voľbách vytvoriť koalíciu zo súčasných opozičných strán".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.