Okolo Fidži prechádza mohutný cyklón Winston

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Suva 20. februára (TASR) - Tichomorský ostrovný štát Fidži sa dnes pripravuje na príchod mohutného cyklónu Winston, ktorý sprevádza vietor s rýchlosťou 300 kilometrov za hodinu. Informujú o tom svetové agentúry.

Cyklón Winston, najsilnejšej piatej kategórie, by mal podľa predpovedí meteorológov prejsť medzi dvoma hlavnými obývanými ostrovmi Fidži v noci na nedeľu miestneho času. Úrady zrušili vybavovanie väčšiny domácich a medzinárodných prichádzajúcich a odchádzajúcich letov a vyzvali obyvateľov, aby si zabezpečili domy a nevychádzali von.

Premiér Voreqe Bainimarama prostredníctvom správy na Facebooku oznámil, že vláda pripravila a otvorila evakuačné strediská a pripravila sa na riešenie možnej krízy. Premiéra podľa jeho slov znepokojujú ľudia, ktorí neberú túto hrozbu vážne, pretože krajina podľa neho čelí "najťažšej skúške".

Americké centrum varovania pred tajfúnmi (JTWC) uviedlo, že vietor cyklónu dosahuje v nárazoch až 360 kilometrov za hodinu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.