V Danubiane budú vystavené diela holandskej výtvarníčky Gertrud

Ilustračná snímka Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 24. februára (TASR) – Výber z diela bratislavského rodáka Ludwiga Christiana Atterseeho a maľby slovenského výtvarníka Jána Hlavatého si môžu návštevníci Danubiana Meulensteen Art Museum v Bratislave pozrieť do nedele 28. februára 2016. Ich miesto už v marci zaujme tvorba holandskej umelkyne Gertrud. Pre TASR to dnes uviedol riaditeľ Danubiany Vincent Polakovič. „Tento rok sa nesie v znamení predsedníctva Holandska a Slovenska v EÚ, takže niektoré výstavy robíme v spolupráci s holandským veľvyslanectvom a jednou z nich bude aj výstava amsterdamskej umelkyne Gertrud, ktorej vernisáž pripravujeme na 19. marca“, spresnil Polakovič s tým, že táto výstava bude pre diváka o to zaujímavejšia, že spojí viacero žánrov. „Gertrud navrhuje kostýmy, robí scény pre divadlá a aj maľuje“, doplnil Polakovič.

Najmladšie európske múzeum moderného umenia Danubiana bolo podľa Vincenta Polakoviča v minulom roku úspešné nielen skladbou umelcov, ktorí tu vystavovali, ale aj počtom 30.000 návštevníkov. V tomto roku, aj vďaka takým menám ako Joan Miró a KoBrA, očakáva riaditeľ Danubiany až 50-tisícovú návštevnosť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.