Trendy vo svete šperkov v roku 2016

Trendy vo svete šperkov v roku 2016 Foto: ViktorHanacek.cz

Bratislava 29. februára (OTS) - Šperk by mal vyzerať draho, ale mal by odrážať tiež osobitý štýl svojho nositeľa.

Darované šperky reprezentujú históriu, sú totiž darom k výnimočným životným udalostiam. K takým patrí zásnubný prsteň a svadobná obrúčka, či diamantové náhrdelníky za narodenie dieťaťa, alebo prstene na výročie svadby. Trendom nosenia je ich kombinovanie a vrstvenie. Každý si môže vytvoriť kolekciu vďaka šperkom, ktoré vlastní.

Najväčším hitom je kombinovanie prsteňov z rôznych materiálov, zo žltého, bieleho i ružového zlata. Pri náramkoch sa vrstvia jemné náramky s hrubými náramkami, ktoré majú rôzne farby a textúry. Ľahko ich môžete nosiť k džínsom i k elegantným šatám. Nosia sa dedičné šperky, ktoré sa odovzdávajú ďalším generáciám, tak ako zásnubné prstene, a obľúbené sú vintage šperky.

Vintage totiž zažíva po rokoch svoj veľký návrat s ružovým zlatom. Nikdy nevyšiel z módy úplne, keďže má nadčasové motívy ako srdce a prírodu. Hitom je aj „halo“ (svätožiara) zásnubný prsteň, ktorý sa nosil v secesii, vtedy trblietavý diamant obkolesuje lesk okruhu menších drahokamov. Záujem je aj o malé diamantové náušnice, ktoré sú elegantné. Vrátili sa klasické kruhové náušnice, na ktoré sa na takmer zabudlo. Žiadané sú kruhové zlaté náušnice z ružového zlata.

Ak ste trendy, nosíte svoje šperky slobodne, o tom je ich vrstvenie. Zabudnite na jeden prsteň na jednej ruke. Noste viac prsteňov na ruke, alebo viacero na jednom prste. Nezáleží na dizajne, keďže sa kombinujú rôzne varianty a materiály, len nech sú pohodlné. Nezabudnite na známe „menej je viac“, uvoľnite sa a vyjadrite svoj štýl.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.