Matica slovenská vyzýva voličov na účasť na parlamentných voľbách

Predseda Matice slovenskej Marián Tkáč Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 1. marca (TASR) - Vrcholní predstavitelia Matice slovenskej vyzývajú voličov na účasť na sobotňajších (5.3.) parlamentných voľbách. Rovnako apelujú aj na svojich 29.000 členov. Pri výbere politických zástupcov by sa podľa nich ľudia mali rozhodovať uvážene. "Nech hodnotia predovšetkým politické programy a nie nesplniteľné sľuby," uviedli dnes v písomnom stanovisku.

V Matici slovenskej prijali uznesenie, že nebudú verejne podporovať voľbu žiadneho konkrétneho politického subjektu. "Neprijali sme tiež ponuku politických strán a hnutí na kandidatúru na poslancov do parlamentu v blížiacich sa voľbách," uviedli. Predstavitelia Matice slovenskej tvrdia, že si uvedomujú nadstraníckosť inštitúcie, tá však podľa nich nemôže existovať a fungovať mimo politického diania.

Budúcu vládu by podľa Matice mali vytvoriť čestní politici chrániaci slovenský národ a všetkých občanov Slovenska vrátane etnických, národnostných, kultúrnych a sociálnych menšín.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.