Petíciu #Siete poslal Pellegrini do výboru, riešiť sa bude po voľbách

Na archívnej snímke predseda NR SR Peter Pellegrini Foto: TASR - Štefan Puškáš

Bratislava 1. marca (TASR) - Petíciou o hmotnej zodpovednosti politikov a vylúčení schránkových firiem z verejného priestoru, ktorú zorganizovala mimoparlamentná strana #Sieť, sa bude zaoberať Ústavnoprávny výbor NR SR. Rozhodnutie dnes podpísal predseda parlamentu Peter Pellegrini (Smer-SD). Pre TASR to potvrdil šéf komunikácie NR SR Martin Dorčák.

Keďže petícia obsahuje viac ako 100.000 podpisov občanov, zákonodarný zbor sa ňou zaoberať musí. "O petícii bude výbor rokovať bez ohľadu na to, že bude nové volebné obdobie. Ak chceme, aby sa ňou výbor zaoberal dôstojne, tak si myslím, že bude najlepšie, keď o nej bude rokovať v novom zložení. Nepochybne bude aj úlohou pre nový parlament zaoberať sa tým, čoho sa občania v petícii dožadujú," povedal pre TASR predseda výboru Róbert Madej (Smer-SD). Kým návrhy zákonov nemožno presúvať do nového volebného obdobia, pri petíciách takéto obmedzenie neplatí.

Petícia #Siete obsahuje po prekontrolovaní 105.398 platných podpisov, do parlamentu ju doručili v polovici decembra minulého roka. Strana ju spustila v júli 2015 s cieľom presadiť, aby osoby, ktoré vykonávajú funkciu vo verejnej správe, niesli osobnú hmotnú zodpovednosť za nimi spôsobenú škodu, ktorá vznikla občanom Slovenskej republiky. Má tiež za cieľ vylúčiť schránkové firmy z obchodovania so štátom a z účasti na štátnych zákazkách.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.