Zvyšuje sa výber poistného od ekonomicky aktívneho obyvateľstva

Sociálna poisťovňa Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 1. marca (TASR) - Február 2016 potvrdil dlhodobo vysokú úspešnosť vo výbere poistného od ekonomicky aktívneho obyvateľstva zo strany Sociálnej poisťovne (SP). Príjmy SP za toto obdobie dosiahli 549,95 milióna eur, čo oproti plánu predstavuje nárast o 31 miliónov. V porovnaní s rovnakým obdobím roku 2015 je to nárast až o 43,57 miliónov.

Poisťovňa tak dosiahla rekordný medziročný nárast 108,61 %, čo predstavuje najlepší výber za posledné roky. Celkovo je tohtoročný výber oproti rozpisu rozpočtu vyšší o 47,14 milióna eur.

Lepší výber je výsledkom nárastu zamestnanosti a tvorby pracovných miest, ako aj zvýšenej kontroly podnikateľských subjektov zameranej na prihlasovanie pracovníkov a platenie odvodov za nich v správnej výške.

Prekračovanie plánu výberu poistného a následné zvýšenie príjmov Sociálnej poisťovne znamená zníženie potreby dotovania tejto inštitúcie zo strany štátneho rozpočtu na to, aby boli pokryté potreby výplaty dôchodkov.

TASR informoval Peter Višváder, hovorca Sociálnej poisťovne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.