Kurz eura sa pohybuje tesne pod hranicou 1,10 USD/EUR

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Frankfurt nad Mohanom 7. marca (TASR) - Kurz spoločnej európskej meny sa na začiatku nového týždňa drží tesne pod hranicou 1,10 USD/EUR. Informovala o tom agentúra DPA.

Euro sa dnes ráno predávalo po 1,0990 USD, teda približne pri rovnakom kurze ako v piatok (4. 3.) večer. Európska centrálna banka (ECB) stanovila v piatok napoludnie referenčný kurz na 1,0970 USD/EUR.

Dnes sa očakáva len málo makroekonomických údajov, ktoré by mohli devízovému trhu dodať impulzy. Najdôležitejším faktorom zostáva menová politika veľkých centrálnych bánk. ECB tento štvrtok (10. 3.) zrejme ešte viac uvoľní svoju menovú politiku. Do úvahy prichádza viacej opatrení od ďalšieho zníženia úrokových sadzieb až k zvýšeniu programu nákupu cenných papierov.

Približne týždeň potom sa stretne aj menový výbor americkej centrálnej banky (Fed). Aktuálne sa nepočíta, že by pokračoval v cykle zvyšovania úrokových sadzieb, ktorý Fed spustil na konci vlaňajška.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.