Počítačový kurz vo Zvolene absolvovala aj 83-ročná dôchodkyňa

Ilustračné foto Foto: Pavol Kozinka

Zvolen 8. marca (TASR) - Presne 65 seniorov vo veku nad 60 rokov prešlo od roku 2013 kurzami počítačových zručností, ktoré organizuje Krajská knižnica Ľ. Štúra vo Zvolene. Počítače ako technologický a informačný fenomén tejto doby sa v mnohých prípadoch stali pre týchto ľudí dôležitým kontaktom so svetom.

"Kurzy organizujeme zvlášť pre začiatočníkov a pokročilých," povedala pre TASR pracovníčka knižnice Adriana Sojaková. Niekoľko deväťdesiatminútových stretnutí sa koná vždy na jar a na jeseň. Len nedávno takto ukončilo kurz ďalších 12 seniorov a začiatočníci už prejavili záujem zúčastniť sa na jesennom pokračovaní.

Väčšinou sa hlásia ľudia vo veku 65 rokov, kurz však už absolvovala aj jedna 83-ročná dôchodkyňa. "V kurze sú úplní amatéri, ktorí zo začiatku nevedia ani používať myš, ale prichádzajú aj takí, ktorých už naučili základy vnukovia či dcéry, no chcú sa dozvedieť aj niečo viac," pokračovala Sojaková.

Seniori si na konci kurzu dokážu sami nájsť napríklad informácie o najbližších zdravotníckych zariadeniach, lekárňach, vedia sa skontaktovať so svojimi najbližšími a niektorí aj diskutovať na sociálnej sieti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.