Výkonný riaditeľ Liverpoolu nepredĺži zmluvu

Na archívnej snímke výkonný riaditeľ FC Liverpool Ian Ayre počas tlačovej konferencie 17. septembra 2014 v Bratislave. Foto: FOTO TASR/Pavel Neubauer

Liverpool 15. marca (TASR) - Súčasný výkonný riaditeľ FC Liverpool Ian Ayre opustí na budúci rok štruktúry tohto anglického futbalového klubu. Pre odchod sa rozhodol po šiestich rokoch vo funkcii, v ktorých stabilizoval situáciu v klube z Anfield Road.

Ayre odkúpil v roku 2010 spolu so športovou skupinou John Henry's Fenway od amerických podnikateľov Toma Hicksa a Georgea Gilletta Jr. podiel v klube, ktorý bol takmer na pokraji bankrotu. Rokovania o novej zmluve úspech nepriniesli, výkonný riaditeľ "The Reds" opustí svoju stoličku po ukončení zmluvy v máji 2017. ' "Viackrát sme sa snažili o to, aby si rozmyslel svoje rozhodnutie, ale neboli sme schopní ho presvedčiť. V dohľadnej dobe začneme s hľadaním adekvátneho náhradníka, ktorý pôjde v šľapajach Iana (Ayreho, pozn.)," povedali v spoločnom vyhlásení klubu jeho majiteľ John Henry, predseda Tom Werner a prezident Mike Gordon.

Ayre prišiel na Anfield Road v roku 2007, kde sa postupne počas svojho pôsobenia vypracoval z obchodného riaditeľa až na súčasnú pozíciu CEO. "Pod jeho vedením sa Liverpool transformoval z klubu na pokraji krachu na finančne silný klub," dodali zástupcovia Liverpoolu.

Liverpool, v ktorom pôsobí aj kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel, figuruje v Premier League na ôsmom mieste a účinkuje v osemfinále Európskej ligy UEFA.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.