Vyšetrovatelia oficiálne označili smrť Keitha Emersona za samovraždu

Keith Emerson Foto: TASR/AP

Los Angeles 16. marca (TASR) - Smrť britského hráča na klávesové nástroje Keitha Emersona, spoluzakladateľa progrockovej skupiny Emerson, Lake & Palmer (ELP), vyšetrovatelia oficiálne označili za samovraždu.

Vyšetrovatelia vychádzajú z výsledkov pitvy. Tá potvrdila, že hudobník (†71) sa strelil do hlavy z bližšie nešpecifikovanej zbrane. Emerson však trpel aj srdcovými ťažkosťami a depresiami spôsobenými užívaním alkoholu, uvádza sa vo vyšetrovacej správe, o ktorej v noci nadnes informovala agentúra AP.

Emersonovo telo našla minulý piatok v kalifornskom meste Santa Monica jeho dlhoročná životná partnerka Mari Kawaguchiová. Podľa stanice BBC potvrdila, že Emerson mal na pravej ruke poškodený nerv, čo ovplyvnilo jeho schopnosť hrať. Hudobník si preto robil veľké starosti o krátke turné po Japonsku, ktoré sa malo začať v polovici apríla.

Členovia ELP, ktorá fungovala v rokoch 1970-79, 1991-98 a 2010, požiadali verejnosť a médiá, aby rešpektovali súkromie smútiacej rodiny.

Emerson spolu s gitaristom-spevákom Gregom Lakeom a hráčom na bicie nástroje Carlom Palmerom tvorili v 70. rokoch popredné teleso progresívneho rocku, symfonického rocku a artrocku. Vydali deväť štúdiových albumov.

Keith Emerson sa narodil v roku 1944 na severe Anglicka, v tínedžerskom veku sa presťahoval do Londýna. Od detstva hral na klavír a vo svojej tvorbe bol výrazne ovplyvnený klasickou hudbou. Stál tiež pri zrode ďalších progrockových skupín The Nice a 3. Ako sólový umelec vydal šesť štúdiových a tri koncertné albumy. Skomponoval i hudbu do niekoľkých filmov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.