Hraničná suma mesačného príjmu pre rok 2016 je 574,86 eura

Ilustračná snímka Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 17. marca (TASR) - Odvodová úľava je určená pre ľudí, ktorí sa po dlhodobej nezamestnanosti zamestnajú v pracovnom alebo štátnozamestnaneckom pomere. Jednou z podmienok odvodovej úľavy je okrem iného dosahovanie príjmu, ktorý je najviac 67 % priemernej mesačnej mzdy v hospodárstve SR spred dvoch rokov.

Hraničná suma mesačného príjmu pre rok 2016 je 574,86 eura. To znamená, že nárok na úľavu z odvodov majú zamestnanci, ktorých pracovný alebo štátnozamestnanecký pomer začal v roku 2016 s príjmom, ktorý nepresahuje túto sumu. Pre tých, ktorí sa zamestnali ešte v roku 2015 a ich pracovný vzťah trvá aj v roku 2016, je hraničná suma zárobku 552,08 eura.

Hraničná suma príjmu pre odvodovú úľavu platí počas 12 kalendárnych mesiacov pracovného vzťahu a po celý tento čas sa nemení. Preto je pre zamestnancov, ktorí začali pracovný alebo štátnozamestnanecký pomer v minulom roku, iná, ako pre zamestnancov,  ktorí začali pracovný alebo štátnozamestnanecký pomer v roku 2016.

Odvodová úľava sa od 15. decembra 2015 rozšírila aj na zamestnancov, ktorí boli evidovaní v evidencii uchádzačov o prácu najmenej 6 mesiacov pred vznikom pracovného alebo štátnozamestnaneckého pomeru a majú trvalý pobyt v niektorom z najmenej rozvinutých okresov.

TASR informoval Peter Višváder, hovorca Sociálnej poisťovne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.