O vstupe Mosta-Híd do vlády rozhodne Republiková rada v sobotu

Na snímke predseda strany Most-Híd Béla Bugár prichádza na rokovanie. Bratislava, 17. Marca 2016. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 17. marca (TASR) - O vstupe Mosta-Híd do vlády so Smerom-SD, SNS a #Sieťou bude rozhodovať Republiková rada strany v sobotu 19. marca. Dá sa vraj predpokladať, že pôjde už len o formalitu.

Ak rada vstup odobrí, Most-Híd obsadí posty ministrov spravodlivosti a životného prostredia. Podpredsedníčka Lucia Žitňanská potvrdila záujem o post šéfky justície. V prípade envirorezortu sa spomína podpredseda László Solymos. Predseda strany Béla Bugár o nominácii hovoriť nechce.

Dôležitý je pre neho program a jeho naplnenie. Verí, že ho vo vláde so Smerom-SD, SNS a #Sieťou presadí. "Ak Republiková rada rozhodne o tom, že máme vstúpiť do vlády za týchto podmienok, tak budeme plniť náš program, to, čo sme sľúbili občanom," povedal Bugár.

Na otázku, či verí, že sa strane podarí presadiť protikorupčný program, keďže kľúčové rezorty má Smer-SD, uviedol, že keby neveril, nevstúpi do vlády. "Pre Most-Híd je dôležité, či vieme naplniť program, ak to budeme vedieť, žiadny problém," poznamenal.

Táto vláda podľa neho musí vydržať štyri roky a presadiť opatrenia pre ľudí, ak chce zabrániť nárastu extrémizmu. "Ak nepomôžeme hladovým dolinám, ak nebude viditeľný protikorupčný boj, tak zas pomôžeme tým, ktorých by sme v parlamente neradi videli posilnených," povedal Bugár.

So vstupom do formujúcej sa vlády so Smerom-SD a SNS nesúhlasí podpredseda Mosta-Híd Zsolt Simon. Oznámil, že ak strana podpíše koaličnú zmluvu, nevstúpi do poslaneckého klubu a nebude podporovať kabinet. Podľa Bugára je jediný. Nikto iný podľa neho neodíde.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.