Česká republika nemala dobrovoľne opustiť zbrojárske trhy

Na ilustračnej snímke výrobky Českej zbrojovky Foto: TASR - Štefan Puškáš

Bratislava 21. marca (TASR) - To, že Česká republika dobrovoľne opustila v 90. rokoch zbrojárske trhy bolo katastrofálnou chybou. Uviedol to okrem iného v rozhovore na portáli ihned.cz predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Českej zbrojovky Lubomír Kovařík.

"Uvoľnením pozícií sme nahrali americkým, francúzskym, nemeckým, izraelským a ďalším firmám. Je ťažké dostať sa po rokoch späť na tieto pozície. Museli sme kompletne obmeniť produktové portfólio a tvrdo pracovať na zahraničných trhoch," zdôraznil.

"Čo sa týka Ruska, máme tam najlepšie postavenie na trhu ako zahraničný dodávateľ loveckých zbraní," informoval. Rusi však podľa Kovaříka rozhodne nepustia na svoj trh cudzieho výrobcu v oblasti zbraní pre ozbrojené zložky. Ruský trh je domáci, má jasný pokyn od prezidenta Vladimira Putina, aby bol sebestačný.

Perspektívnym pre Českú zbrojovku je podľa Kovaříka vojenský a civilný sektor. "Trh vnímame z pohľadu ozbrojených zložiek a z pohľadu civilného sektora, čo sú lovci, športovci, poľovníci. V tej civilnej časti je perspektívna hlavne Severná Amerika, prípadne stredná a západná časť Európy. Čo sa týka trhu ozbrojených zložiek, je to časť Európy, ďalej Ázia a severná Afrika," dodal šéf Českej zbrojovky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.