ŠTEFANEC: Europarlament zatiaľ funguje normálne, okolité ulice sú uzav

Slovenský europoslanec Ivan Štefanec v Európskom parlamente Foto: Kabinet Ivana Štefanca

Bratislava/Brusel 22. marca (TASR) – Európsky parlament v Bruseli po dnešných teroristických útokoch v meste funguje zatiaľ normálne. Momentálne sa však k nemu takmer nie je možné dostať, keďže okolité ulice sú uzavreté. Pre TASR to povedal slovenský europoslanec Ivan Štefanec (KDH, EĽS) s tým, že sleduje aktuálnu situáciu v Bruseli prostredníctvom miestnych médií s veľkým znepokojením.

"Osobne myslím na tých, čo boli na letisku, v metre a želám si, aby čo najmenej ľudí bolo postihnutých týmto nešťastím," uviedol Štefanec, ktorý v pondelok (21.3.) prechádzal letiskom v Bruseli, ktorým dnes otriasli výbuchy. "Sú to silné pocity, keď si uvedomujete, že sa stane niečo takéto hrozné a ste tak blízko. O to viac myslíte na ľudí, ktorí tam boli v tom momente," skonštatoval europoslanec.

Situácia v Bruseli sa podľa jeho slov momentálne vyvíja veľmi rýchlo. Ako povedal, o 10.00 h tu mal zasadať krízový štáb. Podľa Štefanca krízový štáb zvolalo aj Francúzsko.

Sledujte s nami, čo sa práve TERAZ deje v Bruseli: ONLINE: Bruselským letiskom aj metrom otriasli výbuchy, hlásia mŕtvych

"Táto situácia nás priamo ovplyvňuje, ale zatiaľ stretnutia v europarlamente či výbory bežia podľa plánovaného harmonogramu. Vnútorný život v Európskom parlamente nie je ovplyvnený, nikto nebol zatiaľ evakuovaný," podotkol Štefanec.

Výbuchy dnes otriasli stanicou metra Maelbeek v centre Bruselu, ktorá sa nachádza neďaleko štvrte, kde sú sústredené európske inštitúcie, a taktiež bruselským letiskom Zaventem.

Na udalosti v Bruseli zareagovali aj osobnosti: Slovenskí politici o výbuchoch v Bruseli: Takto reagujú na udalosti

Polícia odtiaľ hlási zatiaľ najmenej jednu obeť, ale podľa médií ich je údajne až 17.

Belgická vláda v reakcii po udalostiach na letisku zvýšila stupeň ohrozenia teroristickými útokmi na najvyšší, teda štvrtý.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.