Danko vyjadril úprimnú sústrasť obetiam v Bruseli, útoky nie sú ďaleko

Na snímke predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko. Foto: TASR - Štefan Puškáš

Bratislava 22. marca (TASR) - Líder SNS Andrej Danko vyjadril úprimnú sústrasť v reakcii na dnešné útoky na belgickom letisku a v metre, pri ktorých zahynulo viacero ľudí. Šéf národniarov upozornil, že Slovensko čaká ťažké obdobie, lebo teror a útoky od nás nie sú ďaleko.

Sledujte s nami, čo sa práve TERAZ deje v Bruseli: ONLINE: Bruselským letiskom aj metrom otriasli výbuchy, hlásia mŕtvych

"Pred Slovenskom je predsedníctvo v EÚ a iné výzvy. SR sa musí pohnúť dopredu. Medzi ľudí sa musí vrátiť slušnosť, úctivosť a do výkonu funkcií profesionalita," apeloval. Preto je podľa Danka dôležité nespochybňovať mechanizmy, ktoré máme a prostredníctvom ktorých kreujeme svoje štátne orgány.

Na udalosti v Bruseli zareagovali aj osobnosti: Slovenskí politici o výbuchoch v Bruseli: Takto reagujú na udalosti

"Aby sme nespochybňovali tvorbu vlády a neútočili na ľudí, ktorí postupujú ústavným spôsobom a aby sme neskladali vlády pri kávach. Prečo je to dôležité, na to poukazujú dnešné udalosti," uzavrel Danko s tým, že sú pred nami výzvy z hľadiska ochrany občanov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.