Prezident Andrej Kiska je dnes na návšteve Trnavy

Na archívnej snímke prezident SR Andrej Kiska Foto: TASR - Martin Baumann

Trnava 22. marca (TASR) – Prezident SR Andrej Kiska je dnes na návšteve Trnavy. Na pôde historickej radnice ho privítal primátor Peter Bročka. Témou rozhovoru bolo školstvo, sociálna oblasť a regionálny rozvoj.

Prezident povedal, že cíti ako prirodzenú povinnosť hlavy štátu navštevovať mestá a obce na Slovensku a zisťovať, čo trápi a čo teší jeho obyvateľov. Motívom návštevy Trnavy je, ako dodal, vysoká občianska angažovanosť Trnavčanov. Mesto je podľa neho známe tým, že ľudia sa nezatvárajú za dvere svojich domov. "Veď aj primátor vyšiel z tohto dobrovoľníckeho prostredia," povedal Kiska.

V dopoludňajšom programe prezidenta je návšteva Trnavskej arcidiecéznej charity a Obchodnej akadémie. "Akadémia patrí medzi najkvalitnejšie odborné školy na Slovensku. Musíme poukazovať na pozitívne príklady, veď aké máme školstvo, taká bude budúcnosť našej krajiny," konštatoval prezident. Popoludní ho čaká návšteva automobilky PSA Peugeot Citroën Slovakia, stretnutie s občanmi obce Biely Kostol a na záver neformálne posedenie s trnavskými aktivistami.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.