Benefičný koncert Hudba bez bariér chce podporiť hendikepovaných ľudí

Ilustračné foto Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 26. marca (TASR) – Hudba bez bariér je veľkým benefičným podujatím, ktoré pripravuje občianske združenie Parasport24. Uskutoční sa 14. apríla v bratislavskej Incheba Expo Aréne, na koncerte vystúpia speváčky Celeste Buckingham, Kristína, Sima Martausová, Dara Rolins, raper Bekim, skupiny Polemic a Gladiator.

Hudba bez bariér prichádza po vlaňajšom podujatí Klavír bez bariér, na ktorom sa predstavili Jozef Hollý a Mária Čírová. Z podujatia, ktoré malo byť pôvodne jednorazovým koncertom, sa organizátor rozhodol urobiť pravidelnú každoročnú benefíciu. Hudbu bez bariér 2016 svojou oficiálnou záštitou podporil prezident Andrej Kiska.

„Úprimne sa tešíme, že naša komunita tých, ktorí chcú pomáhať hendikepovaným ľuďom a sociálne slabším rodinám, sa stále zväčšuje. Veľmi pekne ďakujem interpretom, ktorí sa pridávajú k nášmu koncertu. Radi sa posúvame vpred a vylepšujeme naše podujatia, preto budeme tentokrát vo väčšom priestore s väčším spektrom účinkujúcich. Aby sme rástli a aby sme mohli aj viac pomáhať,“ uviedol pre médiá organizátor Hudby bez bariér, šéf OZ Parasport24 Miroslav Buľovský.

V zozname účinkujúcich je aj raper Bekim. „Mne tiež dávnejšie pomohli, teraz už tú pomoc nepotrebujem, preto som rád, že môžem pomôcť zase ja niekomu inému. Je to pekná myšlienka, hudba naozaj lieči, je to pravda. Keď som sa rozbil, hudbu som počúval veľmi často a bola to jedna z vecí, ktoré mi pomohli,“ vysvetlil.

Slávnostný večer Hudba bez bariér sa bude konať pod taktovkou skúsenej režisérskej dvojice Martin Hudák a Peter Skaličan. Ako prezradili, návštevníkov večera budú okrem hlavných hviezd čakať aj ďalšie prekvapenia, medzi nimi bubnová šou v podaní Rytmika feat. Maribondo a špeciálna inštrumentálna šou nového slovenského hudobného objavu.

Výťažok zo vstupného z koncertu Hudba bez bariér 2016 bude rozdaný počas letného charitatívneho cykloturné Parasport24 Tour (v minulosti pod názvom Cez Slovensko na bicykli) tým, ktorí to najviac potrebujú, teda hendikepovaným ľuďom, ktorých prostredníctvom podobných podujatí občianske združenie Parasport24 podporuje už dlhé roky.

Občianske združenie Parasport24 bolo založené v roku 2006 a venuje sa organizácii rôznorodých projektov na podporu hendikepovaných ľudí, ktorí ako jednotlivci majú obmedzené podmienky na získavanie finančných a iných prostriedkov pre vlastný rozvoj. Prostredníctvom športu majú občania so zdravotným postihnutím lepšiu možnosť zaradiť sa do bežného života.

Vstupenky na podujatie Hudba bez bariér sú v predaji v sieti Predpredaj. TASR informovala Adriána Čahojová z agentúry Soul For Show.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.