Druhý súper Slovenska na EURO 2016 prehral s Francúzskom 2:4

Futbalisti Ruska pózujú pred začiatkom priateľského zápasu Francúzsko - Rusko v Saint Denis 29. marca 2016. Pred sebou májú transparent s nápisom Sme s vami Belgicko. Foto: TASR/AP

Paríž 30. marca (TASR) - Druhý súper Slovenska v základnej skupine na futbalových EURO 2016 Rusko neuspel v utorňajšom prípravnom zápase s Francúzskom, s ktorým prehrali na parížskom Stade de France 2:4.

Francúzi vyťažili z vynikajúceho prvého polčasu, v ktorom dvakrát skórovali. Rusi sa nevedeli vymaniť z tlaku, keď len zriedkavo prešli na polovicu súpera. Prvý reprezentačný gól v drese Francúzska zaznamenal v deň svojich 25. narodenín N'Golo Kanté, po prízemnej strele otvoril strelecký účet zápasu. "Nebolo to pre neho ľahké, ale tlak zvládol. Toto bol len jeho začiatok, ktorým potvrdil výkony na klubovej scéne," pochválil debutanta tréner Francúzska Didier Deschamps. Druhého gólu sa diváci dočkali v 38. minúte po hlavičke André-Pierre Gignaca.

"Bol to zápas dvoch odlišných polčasov. V prvom sme hrali veľmi placho. Nemáme dostatok skúseností so súpermi najvyššieho rangu. Proti takýmto tímom musíte hrať na maximum," vyjadril sa k prvým 45 minútam tréner Ruska Leonid Sluckij.

Po prestávke sa hra viac otvorila, Rusi sa osmelili a dokázali zdramatizovať priebeh zápasu, čoho výsledkom boli štyri góly v priebehu 20 minút. Najskôr znížil v 56. minúte Alexandr Kokorin, ale o osem minút neskôr sa exportným priamym kopom predviedol Dimitri Payet. Jurijovi Žirkovovi sa síce ešte poradilo znížiť na rozdiel jediného gólu, ale v 76. minúte definitívne rozhodol o víťazstve galského kohúta Kingsley Coman. "Kým z prvého polčasu som bol sklamaný, tak druhý polčas priniesol miernu dávku optimizmu. Z tohto sa môžeme odraziť," povedal Sluckij.

Francúzsky kormidelník urobil oproti piatkovému zápasu až šesť zmien v základnej zostave, ale tento riskantný ťah dopadol dobre. "Mohli sme hrať lepšie v obrane, ale dali sme štyri góly proti dobrému súperovi, čo sa nestáva každý deň," pochválil svojich zverencov Deschamps.