Tomiho Kida Kovácsa v júni v Trenčíne čaká Gruzínec Berošvili

Na snímke zľava riaditeľ Národného športového centra Boris Čavajda a slovenský boxer a tréner Tomi KID Kovács počas tlačovej konferencie k jeho titulovému zápasu. Tomi KID Kovács bude v júni boxovať o titul organizácie IBF, ktorá patrí medzi najuznávanejšie vo svete. V Bratislave 30. marca 2016. Foto: TASR/Andrej Galica

Bratislava 30. marca (TASR) - Slovenského profesionálneho boxera Tomiho "Kida" Kovácsa čaká v lete súboj o titul v poloťažkej váhe organizácie IBF, jednej zo štyroch najvýznamnejších na svete. Tridsaťosemročný pästiar nastúpi proti o 14 rokov mladšiemu Gruzíncovi Giorgimu Berošvilimu. Duel sa odohrá 11. júna na "domácej pôde" v Trenčíne.

"Prišla šanca bojovať o regionálny, európsky titul IBF, jednej zo štyroch najlepších organizácií na svete. Slovák v nej ešte neboxoval. S mojím manažérom sme sa dohodli, že prijmeme ponuku. Dali nám na výber troch súperov a my sme zvolili 24-ročného Gruzínca Berošviliho. Bude sa bojovať v poloťažkej váhe titulový zápas IBF na 10x3 minúty. Dostal som šancu organizovať duel na Slovensku a využil som ju. Uskutoční sa 11. júna v Trenčíne," povedal Kovács na stredajšej tlačovej konferencii v Bratislave.

Kovács sa predstavil naposledy v ringu koncom decembra, keď zdolal technickým KO maďarského súpera Miklosa Kovácsa. Vlani v januári si poradil taktiež v Budapešti Ericlesom Torresom Marinom. Posledný súboj o titul absolvoval ešte v roku 2014 proti Keňanovi Hamzovi Wanderovi, ktorého zdolal a získal medzinárodný opasok organizácie WBF. "Stále som nezavesil boxerské rukavice na klinec, aj keď sa teraz oveľa viac venujem trénovaniu a mojím chlapcom. Cítim, že mi klesá forma, ale vždy sa nejako zodvihnem a idem ďalej," povedal Kovács, ktorý má v profesionálnom ringu bilanciu 27 víťazstiev (16 KO) a jednu prehru (KO).

Jeho súper sa predstavil v ringu 36-krát, pričom v 24 súbojoch zvíťazil (16 KO), desať prehral (6 KO) a dva duely remizoval. "Na výber sme mali ešte ďalšieho Gruzínca žijúceho v Nemecku a jedného Maďara. Berošvili je odo mňa mladší a nižší a je to skôr taký bitkársky typ. Ja som skôr technický. Ešte som ho príliš nesledoval. Zatiaľ som len na začiatku prípravy a v tejto fáze chcem hlavne nabrať silu a kondíciu, aby som vydržal tých desať kôl. Až neskôr sa zameriam na techniku a taktiku proti nemu. Ostáva mi do súboja jedenásť týždňov, podľa mojej filozofie každý týždeň jedno kolo, takže ešte môžem jeden oddychovať," uviedol Kovács.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.