Štartujú majstrovstvá SR v rely, Drotár opäť na Škode Fabia

Ilustračné foto Foto: TASR/Oliver Ondráš

Košice 31. marca (TASR) - Už v prvý aprílový víkend odštartuje sezóna 2016 majstrovstiev Slovenska v rely. Premiérovým podujatím slovenského, ale i maďarského šampionátu, bude 11. ročník Rely Eger. Chýbať na nej nebude ani skúsený pretekár Igor Drotár s novým spolujazdcom Róbertom Müllerom.

Drotár sa opäť predstaví na svojej Škode Fabia WRC, jeho kolegom bude Müller, ktorý v minulosti pomohol Jozefovi Bérešovi mladšiemu k niekoľkým národným titulom. "Keďže idem s novým spolujazdcom Robom Müllerom, budeme si zvykať iba na seba a nie na auto, ktoré dôverne poznám. Aj za Roba môžem povedať, že rozpisovo spolu fungujeme už teraz dobre. Svoju profesionalitu prejavil na skúšobných jazdách, ktoré sme zatiaľ absolvovali v sériovom vozidle," uviedol Drotár.

Jeho pôvodným zámerom bolo odštartovať sezónu na novej Škode Fabia R5. "Ukázalo sa, že takúto techniku má dnes viacero tímov. Keďže mám ešte veľa sezón pred sebou, skúsime si R5 najprv mimo slovenský 'majstrák', niekedy v priebehu roka. Zatiaľ pôjdeme na starej osvedčenej Fabii WRC. Ľudia tak môžu hodnotiť a porovnávať zdatnosť nových a starších áut. Bude to divácky rôznorodé - zaujímavejšie," predpokladá Igor Drotár.

Maďarské rely súťaže sú odlišné od slovenských, iný je charakter ciest aj zákrut či štýl jazdy. "Rely Eger poznáme z predošlých účastí. Viem, do čoho ideme a už sa na to veľmi teším. Vlado Bánoci robí tímového manažéra a verím, že sa tejto úlohy zhostí dobre. Prihlásených je vyše dvesto posádok s množstvom skvelých áut a jazdcov. Bude sa na čo pozerať," uviedol skúsený pretekár.

Dvojetapová súťaž prinesie súťažným posádkam trať dlhú 456,2 km, z ktorej 144,5 km tvorí 16 rýchlostných skúšok. Program súťaže začína v piatok administratívnym a technickým preberaním a pokračovať bude podvečer – od pol siedmej, atraktívnym slávnostným štartom na námestí Dobó tér, kde sa divákom predstavia súťažné vozidlá.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.