Austrália znížila hlavnú úrokovú sadzbu na nové historické minimum

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Foto: TASR/AP

Canberra 3. mája (TASR) - Austrálska centrálna banka nečakane znížila kľúčovú úrokovú sadzbu na nové historické minimum, keďže miera inflácie sa vzdialila od inflačného cieľa banky. Informovali o tom agentúra DPA a portál RTTNews.

Rezervná banka Austrálie (RBA) s platnosťou od stredy 4. mája znížila hlavnú úrokovú sadzbu o 25 bázických bodov na historické minimum 1,75 %. Je to prvé zníženie kľúčovej úrokovej sadzby za 12 mesiacov. RBA tak urobila potom, ako miera inflácie klesla pod bankou presadzovanú úroveň v rozmedzí od 2 do 3 %.

Je to prvé zníženie od mája minulého roka, keď RBA skresala kľúčovú úrokovú sadzbu o štvrť percentuálneho bodu. V oficiálnom oznámení guvernér RBA Glenn Stevens uviedol, že neistota, čo sa týka výhľadu svetovej ekonomiky, pretrváva aj naďalej. Centrálna banka sa preto rozhodla, že ekonomiku podporí ďalším uvoľnením menovej politiky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.