Slovensko vyškolilo pred predsedníctvom 1092 zamestnancov

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. Foto: TASR - Michal Svítok

Bratislava 4. mája (TASR) – Zamestnanci štátnej správy sú kvalitne pripravení na predsedníctvo Slovenska v Rade Európskej únie. Skonštatoval to minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák v hodnotiacej správe, ktorú dnes schválila vláda.

Podľa Lajčáka boli splnené ambície národného projektu zameraného na zvýšenie kvality výkonu zamestnancov štátnej správy v oblasti agendy EÚ. V období od 1. marca 2014 do konca roku 2015 bolo vyškolených celkom 1092 zamestnancov z 27 ústredných orgánov štátnej správy. Je to o 20 percent viac, ako bolo cieľom národného projektu, skonštatovalo ministerstvo zahraničných vecí.

Zamestnanci zapojení do školenia prešli inštitucionálno-procedurálnou prípravou, kde si zdokonaľovali znalosti o fungovaní Rady EÚ z pohľadu predsedníckej krajiny, ale aj ďalších inštitúcií, orgánov a úradov EÚ. Súčasťou bol i tréning komunikačných, prezentačných, negociačných zručností a schopností viesť rokovania a tiež jazykové vzdelávanie v anglickom a francúzskom jazyku.

Ministerstvo uviedlo, že vďaka rozumnému nakladaniu s finančnými prostriedkami bolo možné zrealizovať aj odborné vzdelávacie stáže v Bruseli, ktoré absolvovali budúci predsedovia a podpredsedovia pracovných skupín Rady EÚ. Zamestnanci tlačových odborov na jednotlivých ministerstvách prešli osobitným mediálnym tréningom.

Vzdelávanie zamestnancov štátnych úradov bolo financované prostredníctvom nenávratného finančného príspevku z Európskeho sociálneho fondu. Z celkovo na tento účel vyčlenených 1,67 milióna eur boli vyčerpané necelé tri štvrtiny - 1,23 milióna eur. Riadiaci orgán pritom uznal všetky výdavky ako oprávnené.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.