Policajti pomohli zachrániť 72-ročného muža, ležal doma v bezvedomí

Ilustračné foto Foto: TASR

Nitra 4. mája (TASR) – Policajná hliadka z Nitry prispela k záchrane života 72-ročného muža. V prvomájovú nedeľu policajtov privolala na Spojovaciu ulicu žena, ktorá sa nemohla dostať do bytu svojho otca. „Pretože sa starší pán lieči na viacero diagnóz, bolo podozrenie, že sú jeho život a zdravie ohrozené,“ skonštatovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Renáta Čuháková.

Bezpečnostné dvere do bytu na prvom poschodí boli zamknuté, nikto od nich nemal náhradné kľúče. Jedinou možnosťou pre policajnú hliadku bolo dostať sa do bytu oknom. „Jeden z policajtov sa vyšplhal na parapetu okna a videl na podlahe ležať muža. Okamžite zvesil ochrannú sieťku a vytlačil okno. Jeho kolega medzitým privolal rýchlu záchrannú pomoc,“ informovala Čuháková.

Domáci pán ležal na koberci v spálni v bezvedomí. Podľa vyjadrenia lekárov prekonal mozgovú mŕtvicu. V stabilizovanom stave bol prevezený do nitrianskej nemocnice. „Nadriadený policajtov sa vyjadril, že ich úsilie a nasadenie pri záchrane života ocení,“ povedala Čuháková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.