ÚVO: Zastavil konanie o námietkach pri súťaži na obchvat Prešova

Ilustračné foto. Foto: TASR/Milan Kapusta

Bratislava 5. mája (TASR) – Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) zastavil konanie o námietkach v prípade súťaže Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) na výstavbu obchvatu Prešova. Ide o úsek Prešov, západ - Prešov, juh, zákazka má odhadovanú cenu 369,5 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Námietky smerovali proti vylúčeniu uchádzača z tendra.

Z rozhodnutia úradu vyplýva, že úrad sa takto rozhodol preto, lebo namietajúci nepredložil ako prílohu svojich námietok doklad, ktorý by preukazoval oprávnenie podpisovať námietky. Podľa zákona o verejnom obstarávaní pritom úrad zastaví konanie o námietkach, ak námietky neobsahujú všetky náležitosti.

Proti tomuto rozhodnutiu sa nemožno odvolať, do 30 dní od doručenia rozhodnutia sa však možno obrátiť na súd. Súťaž vyhlasovali diaľničiari ešte v júni minulého roka. Ide o jeden z troch aktuálne prebiehajúcich diaľničných tendrov.

ÚVO v apríli tohto roka rozhodol aj v prípade námietok v súťaži na výstavbu úseku diaľnice D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec tak, že námietky zamietol. Túto súťaž NDS vyhlasovala ešte v máji minulého roka. Cenu za zákazku diaľničiari predpokladajú vo výške 199,1 milióna eur DPH.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.