Kanoistika:Na dodatkovej kvalifikácii šesť Slovákov, želiezkom Kohlová

Na ilustračnej snímke slovenské reprezentantky v rýchlostnej kanoistike vľavo Ivana Kmeťová a vpravo Martina Kohlová. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 9. mája (TASR) - Šesť slovenských rýchlostných kanoistov sa 18.-19. mája predstaví na dodatkovej európskej olympijskej kvalifikácii v Duisburgu. Najväčším želiezkom v ohni bude kajakárka Martina Kohlová, ktorá sa v nemeckom stredisku postaví na štart na 200 i 500 m trati. V C1 v šprinte zasiahne do bojov šiesty muž z OH 2012 v Londýne Ľubomír Hagara, na kilometri sa o účasť na OH 2016 v Rio de Janeiro popasuje Matej Rusnák. V K1 mužov na 200 m bude Slovensko reprezentovať Martin Vajda, v K2 tandem Miroslav Zaťko, Ľubomír Beňo.

O slovenskej nominácii do Duisburgu definitívne rozhodli víkendové I. kvalifikačné preteky na Zemníku. "Z nominovaných neštartoval na kvalifikáči iba Ľubo Hagara, ktorý mal už účasť v Duisburgu istú. Ostatní pretekári potvrdili dobrú výkonnosť. Bolo vidieť, že počas zimnej prípravy na sebe tvrdo pracovali. Najväčšie nádeje vkladáme do Mati Kohlovej, ktorá na dvestovke i päťstovke zdolala svoju parťáčku z K2 Ivanu Kmeťovú a do Hagaru. Sľubnú formu však má aj Maťo Rusnák. V singli postúpia do Ria dve najlepšie európske lode, v debli iba víťazná posádka," povedal pre TASR športový riaditeľ Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky Filip Petrla.

Na vlaňajších MS v Miláne vybojovali Slováci sedem olympijských miesteniek a v Riu s určitosťou obsadia disciplíny K4, K2 a K1 na 1000 m. Štvorkajak majstrov sveta v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka už na Zemníku nemusel potvrdzovať oprávnenosť nominácie. To isté platí aj o dvojkajaku Vlček, Tarr. Po víkendových pretekoch je prakticky definitívne uzavretá aj menovitá nominácia v mužskom singli. "V K1 na 1000 m bude v Riu štartovať Peter Gelle, ktorý vlani v Miláne vyjazdil pre Slovensko miestenku. Na Zemníku skončil síce až tretí za Myšákom a Linkom, no obaja sú členmi K4 a sústredia sa na túto disciplínu. Peťa stále považujeme za nášho najlepšieho singlistu. Pred začiatkom sezóny mal zdravotné problémy, no veríme, že jeho forma pôjde nahor," dodal Petrla.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.