Megadeth má pred koncertom na Slovensku netradičné požiadavky

Na snímke Dave Mustain, spevák a hráč na elektrickej gitare z americkej trash-metalovej kapely Megadeth. Foto: TASR/Maroš Marecek

Bratislava 9. mája (TASR) - Dva mesiace a týždeň ostávajú do koncertu americkej legendy Megadeth v Prešove a organizátori finišujú s prípravami podujatia Harley Days, ktoré Dave Mustain a spol. vyšperkujú 16. júla koncertom v Tatran Handball Arene. Pred pár dňami dostali organizátori od manažmentu Megadethu email s predmetom Catering/Hospitality Rider, čiže zoznam jedál a ďalších požiadaviek. Na Slovensko prídu s vlastnou technikou naloženou na dvoch kamiónoch, dvadsaťčlenný tím vrátane členov kapely a manažmentu sa do Prešova prepraví na dvoch tour busoch. Pripravených má byť v deň koncertu 14 raňajok, 14 obedov a 20 večerí.

Zo zoznamu je jasné, že si metalisti potrpia na zdravé jedlá a kvalitné nápoje. Najzaujímavejšími položkami sú škoricové žuvačky, kokosová voda, pramenitá voda z Fidži a napriek tomu, že je v zozname veľa ovocia, skupina si neželá, aby na stoloch bolo mango. Po spočítaní organizátori zistili, že musia zabezpečiť na koncert pre celú výpravu kapely Megadeth, ktorá je momentálne na turné k fanúšikovsky celosvetovo úspešnému a kritikou vrelo prijatému albumu Dystopia, približne 40 kilogramov jedla a 50 litrov nápojov.

Medzi ďalšie požiadavky skupiny patrí aj priestorové zázemie, ktoré budú tvoriť tri samostatné miestnosti. Manažment využije produkčnú miestnosť, v ktorej okrem nábytku požaduje rýchle internetové pripojenie. Skupina potrebuje dve miestnosti. Jednu šatňu, do ktorej sa zmestí aspoň desať osôb, nesmie byť vlhká, musí mať dobré odvetrávanie, prípadne klimatizáciu a samostatnú toaletu a sprchu. Druhú miestnosť organizátori vybavia hudobným zariadením a poslúži ako skúšobňa pred samotným koncertom, kedy Dave Mustaine, David Ellefson, Kiko Loureiro a Chris Lombardo sfinalizujú zoznam skladieb pre večerný koncert.

"Asi máme šťastie na skupiny, ktoré na Slovensko pozývame. Megadeth nemá zvláštne ani nezvyčajné požiadavky. Keď je kapela pol roka na turné, tak je logické, že si želá to, čo jej členom chutí a nie vidličkou pučené zemiaky s cibuľou a kyslé víno. Okrem toho môžem ešte prezradiť, že skupina absolvuje takmer trojhodinovú zvukovú skúšku a celé technické vybavenie, ktoré zabezpečujeme, privezieme na ďalších troch kamiónoch," uviedol pre médiá Michal Očovan z agentúry ProMusic.

Manažment kapely odsúhlasil aj špeciálnych hostí, ktorí spestria večerný program Harley Days. Šou otvoria power metaloví Signum Regis s prešovským rodákom Majom Petraninom za mikrofónom. Paradoxom je, že skupina vystupuje v zahraničí a na slovenských pódiách sa takmer vôbec nevyskytuje. Potom bude nasledovať chytľavý mix rock'n'rollu, heavy metalu a hard rocku v podaní nórskych The Carburetors, ktorých pozná celá kontinentálna Európa a do Prešova sa presunú z nemeckého Frankfurtu. Program je však oveľa pestrejší. "Piaty rok príde na východ špeciálne upravený kamión v rámci Harley on Tour, ktorý privezie náš aktuálny modelový rad, presnejšie 23 harlejov. Práve finalizujeme denný program nielen pre motorkárov, ale aj rodiny s deťmi tak, aby ste s nami strávili aktívne celý víkend a dobre sa zabavili," spresňuje Martin Vichrest z Harley-Davidson Prešov.

Harley Days sa uskutočnia 16. a 17. júla v Prešove. Pripravený je bohatý program zdarma pre návštevníkov počas oboch dní pred prešovskou Tatran Handball Arenou (bývalá Mestská športová hala), priamo v hale sa v prvý deň podujatia uskutoční hlavný večerný program so skupinami Signum Regis, The Carburetors a Megadeth.

Vstupenky sú dostupné v sieti predpredaj.sk. TASR informoval PR manažér podujatia Edo Kopček.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.