Maďarsko: Prokuratúra obvinila 99 migrantov z narušenia hraníc

Ilustračná fotografia. Foto: TASR/AP

Budapešť 11. mája (TASR) - Segedínska okresná a vyšetrovacia prokuratúra vzniesla v uplynulých dvoch týždňoch obvinenie voči 99 migrantom. Pred súd v zrýchlenom konaní sa postavia pre trestný čin zakázaného prekročenia štátnych hraníc, informovala dnes maďarská agentúra MTI.

Zástupkyňa hovorcu hlavnej prokuratúry Čongrádskej župy Katalin Serfözöová uviedla, že väčšina cudzincov prekročila srbsko-maďarské hranice na miestach, kde už predtým boli v oblastiach obcí Ásotthalom, Kelebia a Röszke poškodené hraničné zábrany.

Väčšina páchateľov pochádza z Afganistanu a Pakistanu, boli však medzi nimi aj občania Sýrie, Kosova, Srí Lanky a dokonca aj Kuby.

Prokuratúra od začiatku vyhlásenia krízového stavu kvôli migrácii obvinila z ilegálneho prekročenia hraníc 2631 páchateľov; piati cudzinci boli obvinení z trestného činu poškodenia hraničných zábran.

Stav krízy spôsobenej masovou migráciou vyhlásil minister vnútra Sándor Pintér vlani v polovici septembra v súlade so súborom vtedy prijatých zákonov zameraných na obmedzenie prílevu migrantov do Maďarska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.