Rezort navrhuje zvýšenie osobitného odvodu v regulovaných odvetviach

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 12. júla (TASR) – Ministerstvo financií (MF) SR navrhuje zvýšenie sadzby osobitného odvodu z podnikania v regulovaných odvetviach. Do pripomienkového konania rezort predložil návrh novely zákona o tomto odvode, kde sa počíta s jeho pokračovaním a zároveň zvýšením.

Odvod by sa tak mal zvýšiť zo súčasných 0,00363 na 0,00726. Účinnosť novely navrhuje ministerstvo od 31. decembra tohto roka. Nová sadzba sa po prvýkrát použije na odvody za účtovné obdobie, ktoré začína po 31. decembri 2016.

Ministerstvo zvýšenie odôvodňuje tým, že tento odvod predstavuje stabilný konsolidačný nástroj, pričom vláda si v Programovom vyhlásením stanovila za hlavné priority aj konsolidáciu verejných financií a posilnenie aktívnej úlohy štátu v rozvoji hospodárstva.

Medzi firmy, ktoré podnikajú v regulovaných odvetviach, patria napríklad spoločnosti pôsobiace v oblasti energetiky, poisťovníctva, verejného zdravotného poistenia, elektronických komunikácií či poštových služieb.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.