Islamský štát sa prihlásil k útoku vo francúzskom Nice

Kvety v blízkosti promenády v Nice, kde sa odohral teroristický útok, 15. júla 2016. Foto: TASR/AP

Káhira 16. júla (TASR) - Teroristická organizácia Islamský štát (IS) sa prihlásila dnes k štvrtkovému útoku, ktorý sa odohral počas osláv francúzskeho národného sviatku v uliciach mesta Nice. Podľa internetového vyhlásenia, z ktorého cituje agentúra DPA, bol páchateľ tohto teroristického útoku "vojakom" Islamského štátu.

"Osobou, ktorá zrážala (nákladným autom) v Nice, bol vojak, vykonávajúci tento útok ako odpoveď na výzvy zamerať sa na subjekty štátov koalície bojujúcej proti Islamskému štátu," píše sa vo zverejnenom vyhlásení. To údajne pochádza od tlačovej agentúry Amak, blízkej IS, pričom sa odvoláva na nemenované "zdroje".

Pravosť tohto vyhlásenia podľa DPA nebolo možné overiť, predstavuje však typický spôsob, akým sa IS v posledných mesiacoch hlási k významným útokom.

Pri štvrtkovom útoku na promenáde v Nice, kde obyvatelia a návštevníci oslavovali Deň dobytia Bastily, zabil terorista nákladným autom najmenej 84 ľudí a viac ako 200 zranil. Francúzsky premiér Manuel Valls v piatok vyjadril presvedčenie, že 31-ročný páchateľ pochádzajúci z Tuniska bol "nepochybne" radikálnym islamistom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.