OH2016: Bilesová triumfovala v prostných a má štvrté zlato z Ria

Simone Bilesová Foto: TASR/AP

Rio de Janeiro 16. augusta (TASR) - Americká reprezentantka v športovej gymnastike Simone Bilesová získala na OH v Riu de Janeiro zlatú medailu v prostných. V utorňajšom finále ju rozhodcovia ohodnotili známkou 15,966 b. Za jednou z hviezd olympiády skončila jej krajanka Alexandra Raismanová (15,500), bronz získala Britka Amy Tinklerová (14,933).

"Bola to dlhá cesta, užila som si každý jej moment. Náš tím sa chcel rozlúčiť pozitívnym dojmom," citovala agentúra AP Bilesovú.

Devätnásťročná Bilesová získala v Brazílii už svoju štvrtú zlatú medailu, vďaka ktorej je najúspešnejšou gymnastkou podujatia. Z najcennejšieho kovu sa tešila aj v súťaži družstiev, vo viacboji a v preskoku. Na kladine získala bronz. "Je to šialené. Neverím, že som to dokázala. Bola to úžasná skúsenosť. Som na seba hrdá," tešila sa Bilesová.

Simone Bilesová sa stala iba štvrtou ženou v histórii, ktorá na jednej olympiáde získala štyri zlaté medaily. Rovnaký kúsok sa podaril Larise Latyninovej (ZSSR), bývalej česko-slovenskej reprezentantke Věre Čáslavskej a Rumunke Ecaterine Szabóovej.

"Uľavilo sa mi, bola to dlhá cesta. Spoločne s mojím tímom sme si užili každý jeden moment," prezradila 19-ročná Bilesová. "Tento týždeň sme veľa súťažili. Chceli sme ho zakončiť dobrou známkou."

Výsledky:
1. Simone Bilesová (USA) 15,966 b.,
2. Alexandra Raismanová (USA) 15,500,
3. Amy Tinklerová (V. Brit.) 14,933,
4. Vanessa Ferrariová (Tal.) 14,766,
5. Wang Jen (Čína) 14,666,
6. Erika Fasanová (Tal.) 14,533,
7. Mai Murakamiová (Jap.) 14,533,
8. Giulia Steingruberová (Švajč.) 11,800

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.