Strednú odbornú školu v Bánovciach nad Bebravou zrekonštruovali

Na archívnej snímke škola počas rekonštrukčných prác Foto: TASR/Erika Ďurčová

Bánovce nad Bebravou 13. septembra (TASR) - Asi 1,1 milióna eur predstavovala investícia do rekonštrukcie Strednej odbornej školy (SOŠ) strojníckej na Partizánskej ulici v Bánovciach nad Bebravou. Práce, ktoré financoval jej zriaďovateľ - Trenčiansky samosprávny kraj (TSK), nadväzovali na zlúčenie dvoch škôl a prípravu priestorov pre študentov pre tento školský rok.

Na škole sa realizovali dve investičné akcie, rekonštrukcia strechy telocvične so zateplením a výmenou zvodov, energetická úspora telocvične a rekonštrukcia podhľadu a podlahy v telocvični za viac ako 344.000 eur, tiež rekonštrukcia budovy súpisného čísla 1088 na odborné učebne a rekonštrukcia kuchyne SOŠ J. Ribaya za takmer 756.000 eur. Dodávateľom prác pre obe akcie bola na základe výsledku verejnej súťaže spoločnosť North East, s.r.o., so sídlom v Prešove. "Zlúčenie škôl a následná rekonštrukcia telocvične, kuchyne a jednej z budov školy za 1,1 milióna eur pre školu znamená desať nových odborných učební, po troch rokoch funkčnú kuchyňu, obnovenú telocvičňu, laboratóriá aj nové sociálne zázemie," skonštatovala Veronika Rezáková z oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu TSK.

Investícia do škôl nadväzuje na zlúčenie dvoch bánovských stredných škôl, a to SOŠ J. Ribaya a SOŠ Farská. "Od ich zlúčenia si sľubujeme finančnú aj personálnu stabilitu, viac možností na odmeňovanie pedagogických aj nepedagogických zamestnancov školy a, samozrejme, lepšie podmienky pre študentov. Keďže sme školy spojili, chceli sme aj zainvestovať do priestorov bývalej SOŠ J. Ribaya," povedal na margo viac ako miliónovej investície z rozpočtu TSK jeho predseda Jaroslav Baška.

SOŠ strojnícku v tomto školskom roku navštevuje 520 žiakov, z toho je 100 prvákov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.