Medzinárodné poradenské dni k dôchodkom budú v Banskej Bystrici

Foto: zamestnajsa.teraz.sk

Bratislava 23. septembra (TASR) - Sociálna poisťovňa, Deutsche Rentenversicherung (Nemecká dôchodková poisťovňa) a poisťovne PV a SVA z Rakúska organizujú pre svojich klientov spoločné medzinárodné poradenské dni. Podujatie sa uskutoční v Sociálnej poisťovni, pobočka Banská Bystrica, Kapitulská 27, dňa 8. novembra v čase od 10.00 – 17.00 h a 9. novembra od 09.00 – 16.00 h.

Hlavným cieľom je poskytnúť poradenstvo poistencom a poberateľom dôchodkových dávok, ktorí pracujú alebo pracovali v Nemecku, Rakúsku a na Slovensku a získali obdobia poistenia podľa právnych predpisov týchto krajín. Odborníci z oblasti dôchodkového poistenia budú pripravení zodpovedať klientom ich otázky a pomôcť im pri riešení dôchodkových záležitostí.

Záujemcovia o účasť na medzinárodných poradenských dňoch si môžu dohodnúť termín na telefónnom čísle +421 90617 3211 alebo e-mailom: nikola.sutovska@socpoist.sk. Prednosť budú mať vopred objednaní klienti.

"Bezplatné poradenstvo poskytneme aj ostatným záujemcom. Pri telefonickom objednávaní okrem konkrétnej požiadavky, ktorej sa má týkať poradenstvo, je tiež treba uviesť relevantné osobné údaje – meno, priezvisko, dátum a miesto narodenia, číslo poistenia alebo rodné číslo. V prípade, že ide o pozostalostnú dávku, sú potrebné aj údaje o zomretom poistencovi. Účastníci poradenských dní by si nemali zabudnúť so sebou okrem osobných dokladov priniesť tiež podklady týkajúce sa ich dôchodkového poistenia," uviedol Peter Višváder, hovorca Sociálnej poisťovne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.