Polícia šikanovala Weissa, tvrdí jeho obhajca

Slovenský futbalista Vladimír Weiss ml. sa teší zo strelenia úvodného gólu do siete domáceho Turecka v prípravnom zápase v Burse 29. februára 2012. Foto: TASR/AP

Bratislava 3. októbra (TASR) - Slovenský futbalový reprezentant Vladimír Weiss údajne nešoféroval automobil, ktorý v nedeľu ráno v Bratislave zastavila policajná hliadka. Podľa jeho obhajcu JUDr. Juraja Kuráňa ho polícia šikanovala a robila nátlak pri dychovej skúške a odbere krvi. Informáciu priniesol portál netky.sk a túto informáciu v pondelok pre TASR potvrdil Weissov obhajca.

Prípad malo vyšetrovať Obvodné oddelenie Bratislava-Stred "Postup polície pokladám za šikovanie. Doteraz voči nemu nebolo znesené obvinenie. Aspoň o tom neviem. Vypovedal skutočný vodič motorového vozidla, ktorého zaražajúco nikto nepodrobil dychovej skúške. Weiss, vodič a ďalšia osoba vypovedali, že Weiss nešoféroval. Weiss nemal dôvod podrobiť sa dychovej skúške, ani lekárskej prehliadke keďže auto nešoféroval. Nemal teda zákonnú povinnosť tak urobiť," zdôraznil pre TASR obhajca Kuráň, s tým že jeho klient by sa mal v pondelok predpoludním nachádzať v cele predbežného zadržania. Prípad by mala dozorovať Okresná prokuratúra Bratislava 1. Polícia sa k názoru Weissovho advokáta zatiaľ nevyjadrila.

"Osobu, ktorá vozidlo šoférovala, polícia vôbec nevyzvala, aby sa podrobila dychovej skúške alebo odberu krvi, čo však vôbec neváhala šikanózne a nátlakovo urobiť vo vzťahu k Vladimírovi Weissovi ako jedinému z celej skupiny osôb, a to napriek identickým výpovediam viacerých svedkov potvrdzujúcich skutočnosť, že Vladimír Weiss vozidlo neriadil. Vzhľadom na skutočnosť, že ide o pokračujúce nezákonné, arbitrárne a šikanózne konanie a postup vyšetrovateľov a službukonajúcich policajtov, využijem všetky právne nástroje na ochranu zákonných a ústavných práv môjho klienta, ktoré sú aj naďalej v tejto chvíli porušované pokračujúcim nezákonným zadržaním pána Vladimíra Weissa mladšieho," vyjadril sa pre portál Kuráň.

Podľa informácií TV Joj zastavili Weissa v nedeľu skoro ráno na Rázusovom nábreží. Mal šoférovať luxusné auto, v ktorom sa podľa informácií zdroja nachádzalo až desať mladých ľudí. Slovenský reprezentant sa odmietol podrobiť dychovej skúške aj odberu krvi, čo znamená, že sa na neho pozerá, akoby mal v krvi jedno promile alkoholu. Hliadka ho ešte ráno previezla na policajnú stanicu, kde mu hrozila cela policajného zaistenia. "S maximálnym dôrazom protestujem a ohradzujem sa k informáciám, ktoré v nedeľu večer odzneli predovšetkým v hlavnej spravodajskej relácii TV JOJ, a ktoré následne prebrali ďalšie slovenské médiá. Informácia s uvedením celého mena a priezviska môjho klienta, ako aj obrazového záznamu je absolútne nepravdivá a dezinformujúca a porušuje práva môjho klienta na ochranu osobnosti, jeho cti a jeho mena," povedal Weissov obhajca.

Krídelník katarského klubu Al-Gharafa SC figuruje v nominácii reprezentačného trénera Jána Kozáka na blížiace sa kvalifikačné duely o postup na MS 2018 proti Slovinsku a Škótsku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.