Prievidzská radnica opäť zabezpečí odchyt holubov na území mesta

Foto: TASR/AP

Prievidza 4. októbra (TASR) - Podobne ako po minulé roky aj v tomto zabezpečí prievidzská samospráva odchyt holubov na území mesta. Prebiehať bude v nasledujúcich týždňoch, informoval hovorca mesta Michal Ďureje.

"Týmto krokom reaguje prievidzská radnica na zvýšený počet požiadaviek zo strany obyvateľov. Na problémy spojené s premnoženými holubmi poukazujú napríklad obyvatelia bytových domov na Nábreží sv. Cyrila," odôvodnil Ďureje.

Mesto na odchyt vyčlenilo takmer 2000 eur, jeho realizátora vybralo na základe prieskumu trhu. "Od dodávateľa požadujeme všetky náležitosti, ktoré sú spojené s výkonom tohto druhu prác," poznamenal hovorca.

Priblížil, že práce budú prebiehať metódou odchytu do klietky. "Spočíva v tom, že na vybrané miesta sa nastavia odchytové pasce, pričom po ukončení odchytu bude zabezpečená likvidácia holubov," spresnil s tým, že zabezpečenie odchytu a plašenia vtákov je v súlade s platnou legislatívou Slovenskej republiky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.