Slovenská pozemkový fond by mal hospodáriť so schodkom 0,92 mil. eur

Ilustračné foto. Foto: deutschebank.ge

Bratislava 5. októbra (TASR) - Slovenský pozemkový fond (SPF) by mal v roku 2017 hospodáriť so schodkom 0,92 milióna eur. V roku 2018 by mal byť prebytok vo výške 9,19 milióna eur a v roku 2019 na úrovni 9,15 milióna eur. Vyplýva to z Návrhu rozpočtu SPF na roky 2017 až 2019, ktorý dnes prerokovala a schválila vláda.

Príjmy v budúcom roku by mali podľa návrhu dosiahnuť hodnotu 33,06 milióna eur. "Výdavková časť navrhovaného rozpočtu fondu na rok 2017 je rozpočtovaná vo výške 27,08 milióna eur, čo je zvýšenie v porovnaní s rozpočtom na rok 2016 o 69,8 %," konštatuje sa v materiáli, ktorý predložilo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.

SPF je právnickou osobou, ktorá spravuje vymedzené poľnohospodárske a lesné nehnuteľnosti vo vlastníctve štátu. Môže najmä bezodplatne prevádzať nehnuteľnosti z vlastníctva štátu do vlastníctva reštituentov na účely reštitučných náhrad, odplatne prevádzať majetok na účely privatizácie, predávať pozemky a poskytovať náhradné pozemky na účely usporiadania vlastníctva v zriadených záhradkárskych osadách, ako aj prenajímať nehnuteľnosti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.