Odborníci a prevádzkovatelia diskutovali o budúcnosti hazardu v SR

Ilustračná snímka Foto: TASR/ Štefan Puškáš

Bratislava 10. októbra (TASR) - Na programe najbližšej schôdze parlamentu je aj legislatívna úprava hazardu. O tom, čo môže znamenať v tejto oblasti podnikania, diskutovali dnes v Bratislave na konferencii predstavitelia spoločností prevádzkujúcich hazardné a stávkové hry, poslanci NR SR a ďalší hostia. Podujatie zorganizovalo občianske združenie Aliancia za čistú hru - Clarify.

Podľa informácií aliancie záujem Slovákov o hazardné hry je vysoký. Kým výška prijatých vkladov predstavovala v roku 2014 viac ako 2,5 miliardy eur, o rok stúpla na vyše 3 miliardy eur. Na výhrach sa vyplatilo 2,321 miliardy eur. Oproti roku 2014 je to o 17 miliónov eur viac.

Celkovo sa odhaduje, že v zábavnom priemysle Slováci nechajú ročne až 6 miliárd eur. Do štátneho rozpočtu priamo z prevádzkovania hazardných hier boli v roku 2015 odvedené prostriedky vo výške 169 miliónov eur, čo je o 23 miliónov eur viac ako v roku 2014.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.