Trump vo víťaznom prejave uisťoval amerických spojencov

Novozvolený americký prezident Donald Trump. Foto: TASR/AP

Washington 9. novembra (TASR) - Budúci 45. americký prezident Donald Trump sa snažil dnes vo svojom prvom prejave po vyhlásení za víťaza utorkových volieb uistiť spojencov USA po tom, ako v rámci svojej kampane pohrozil vypovedaním historických zmlúv vrátane zmluvy o NATO. Informovala o tom agentúra AP.

"Chcem odkázať svetu, že aj keď budeme vždy dávať záujmy Ameriky na prvé miesto, budeme ku každému pristupovať spravodlivo," povedal čerstvý volebný víťaz počas oslavného mítingu v New Yorku.

Američanom zase adresoval prísľub, že "ich nenechá v ťažkostiach" a veľmi sa teší na to, až bude ich prezidentom. Vyjadril tiež nádej, že na svoje rozhodnutie vo voľbách budú môcť byť "veľmi hrdí".

Trump po vyhlásení za víťaza povedal, že "je načase zomknúť sa", a prisľúbil, že bude prezidentom "pre všetkých Američanov". Svojej hlavnej volebnej súperke, demokratke Hillary Clintonovej, opätoval blahoželanie, a to za "veľmi, veľmi usilovne vedenú kampaň".

Teraz.sk prináša všetky dôležité informácie ohľadne výsledkov prezidentských volieb v USA: ONLINE: Víťazom amerických prezidentských volieb sa stal Donald Trump

Budúci prezident chce "okamžite začať pracovať pre americký ľud" a upozorňuje, že jeho "hnutie" je stále iba na začiatku.

Republikán Trump bol za víťaza prezidentských volieb vyhlásený v tej chvíli, keď podľa priebežne zverejňovaných výsledkov z jednotlivých štátov presiahol potrebnú hranicu 270 voliteľov. Tí jeho víťazstvo potvrdia 19. decembra, na čo sa Trump stane 45. prezidentom USA.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.