Strelca z islamskej mešity v Zürichu našli mŕtveho

Policajti strážia okolie islamského centra 19. decembra 2016 v Zürichu. Traja ľudia boli zranení pri streľbe, ku ktorej došlo v blízkosti islamského modlitebného centra ležiaceho neďaleko hlavnej železničnej stanice v Zürichu. Foto: TASR/AP

Zürich 20. decembra (TASR) - Muž, ktorý postrelil v pondelok v zürišskej mešite troch ľudí, je mŕtvy, uviedla dnes švajčiarska polícia. Potvrdila, že telo, ktoré sa našlo neďaleko miesta útoku, patrí útočníkovi. Oznámila to agentúra Reuters.

Zürišská kantonálna polícia informovala, že podozrivý bol identifikovaný. Neuviedla však žiadne podrobnosti. Tlačová konferencia je naplánovaná na 14.00 h SEČ.

Ozbrojený muž vnikol v pondelok v podvečerných hodinách do tamojšieho islamského modlitebného centra neďaleko miestnej hlavnej železničnej stanice a začal strieľať na prítomných.

Bilancia útoku predstavuje troch zranených vo vek 30, 35 a 56 rokov, pričom, najstarší a najmladší z trojice utrpeli ťažké a tretí poškodený stredne ťažké zranenia.

Útočník v tmavom odeve a tmavej čiapke opustil miesto činu a napriek takmer okamžitému alarmovaniu policajných zložiek sa mu podarilo ujsť.

O niekoľko hodín neskôr sa pod mostom, rádovo niekoľko stoviek metrov od dejiska streľby, našlo bezduché telo.

Polícia uviedla, že vyšetrovanie pokračuje.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.