VIDEO:Koncert o Jánovi Pavlovi II. v Košiciach si pozrelo 6000 divákov

Pápež Ján Pavol II. Foto: TASR/Vladimír Benko

Košice 20. decembra (TASR) - Viac ako dvojhodinový multimediálny koncert o prvom slovanskom pápežovi Jánovi Pavlovi II. prilákal v pondelok (19.12.) do košickej Steel Arény 6000 divákov. Záštitu nad ním prevzali košický rímskokatolícky arcibiskup metropolita Bernard Bober a košický gréckokatolícky eparcha Milan Chautur.

"Tento koncert bol krajší ako minuloročný," povedal arcibiskup Bober. Ocenil, že ho svojou účasťou podporili hostia z celého Slovenska. Nechýbali medzi nimi biskupi zo Spiša, Rožňavy a Bratislavy. Všetkých prítomných vyzval, aby sa nebáli "takého Boha, ktorý sa odvážil ľahnúť do jasličiek a stať človekom. Nebojte sa toho Boha. To je taký Boh, aký dá lásku, ktorou nás miluje, ktorou nás vykúpil a sprevádza," uviedol Bober.

"Ďakujem, že košická Steel Aréna zneje súzvukom tónov, ale aj ľudských sŕdc. Do tohto súzvuku nás voviedla len jedna osoba, blízka vám všetkým. Osoba Jána Pavla II.," ocenil eparcha Chautur.

Pontifikát Jána Pavla II. je podľa organizátorov koncertu neodmysliteľne spojený aj so Slovenskom, ktoré trikrát navštívil. S myšlienkou zorganizovať koncert prišiel generálny manažér Steel Arény Igor Havrila. "Splnil naše očakávania. Koncert, ktorý má standing ovation, je to najkrajšie, čo môžu organizátori zažiť. Tešíme sa z toho," povedal Havrila.

Koncert bol zložený z dvoch častí. V prvej predstavili organizátori pápežov život, rodinu, školu, záujmy a prvé kňazské roky. Druhá časť bola venovaná službe a posolstvu. Diela svetových skladateľov popretkávali televízne zábery, fotografie či reportáže zo života sv. Jána Pavla II. Zaznela hudba Verdiho, Mozarta, Pucciniho či Schuberta, ako aj obľúbená pieseň svätca v podaní 30-členného detského zboru Opery Štátneho divadla Košice "Pán zastavil sa na brehu". Záver patril piesni Tichá noc.

Scenár koncertu pripravil kňaz Jozef Leščinský spolu s riaditeľom Štátneho divadla Košice Petrom Himičom. Režisérom bol Ján Sabol, hudobnú dramaturgiu mal na starosti dirigent Igor Dohovič.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.