Vianoce na Oravskom hrade spestrí adaptácia príbehu O Kubovi

Oravský hrad, ilustračné foto. Foto: TASR/Martin Pavelek

Oravský Podzámok 24. decembra (TASR) - Prehliadku najnavštevovanejšieho slovenského hradu spestrí počas vianočného obdobia adaptácia kultového príbehu Jozefa Hollého "O Kubovi" či pásmo vinšov a kolied. Vianočnú atmosféru na Oravskom hrade zažijú návštevníci od 27. do 30. decembra.

"Podujatie má už dlhšiu históriu. Prvý ročník sa uskutočnil už v roku 1999, spočiatku program vypĺňal Živý Betlehem. Neskôr sa podujatie začalo tematicky vyvíjať a oživovali sme rôzne známe vianočné príbehy, ako napríklad Mrázik, Perinbaba, Ženský zákon, a tento rok to bude O Kubovi," povedal pre TASR Martin Farbák, manažér propagácie z oddelenia marketingu Oravského múzea P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne.

Ako ďalej uviedol, veľký záujem verejnosti o podujatie Vianoce na Oravskom hrade dokazujú aj každoročné štatistiky. Mimoriadne úspešné bolo vlani, kedy naň oproti predchádzajúcim ročníkom zavítal približne dvojnásobný počet ľudí. "Pre tých, ktorí sa rozhodnú ísť na plnú prehliadku, máme pripravené prekvapenie v Rytierskej sále, kde bude každý deň vianočné pásmo vinšov a kolied," doplnil Farbák.

Návštevníci sa podľa neho môžu tešiť na vianočný príbeh O Kubovi v podaní Divadelnej skupiny Oravského múzea. "Približne 30-minútová adaptácia sa bude ťahať od prvej hradnej brány až po hlavné nádvorie. Skúsenosť z roku 2014, kedy sme oživili Ženský zákon, nám potvrdila, že práve tieto klasické vianočné príbehy ľudia vrelo vítajú a navyše sú nám tematicky veľmi blízke," dodal manažér propagácie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.