Počet obetí lavíny v zasypanom hoteli Rigopiano je už 14

Na snímke z 20. januára 2017 talianski horskí záchranári vyťahujú ženu z hotela Rigopiano, ktorý zasypala lavína. Foto: TASR/AP

Farindola 24. januára (TASR) - Na 14 mŕtvych stúpol počet obetí lavíny, ktorá minulý týždeň v noci na štvrtok zasypala hotel Rigopiano v strednom Taliansku. Ďalších 15 osôb zostáva stále nezvestných.

Počet obetí stúpol na 14 po tom, ako záchranári dnes ráno lokalizovali šesť ďalších mŕtvych tiel. Z hotela sa podľa talianskej agentúry ANSA doposiaľ poradilo zachrániť 11 osôb. Podľa agentúry AP je však zachránených len deväť ľudí.

Záchranárov povzbudil ešte v pondelok nález troch živých šteniatok v kotolni hotela. Vďaka tomu sa domnievali, že ešte existuje šanca na nájdenie ďalších preživších. Upozorňovali však aj na to, že k nálezu došlo ďaleko od miesta, kde by sa podľa ich domnienok mali nachádzať nezvestné osoby.

Lavína zavalila budovu v stredotalianskom regióne Abruzzo 18. januára, keď ľudia spali. Hotel zasypalo až 60.000 ton snehu. Prvé pohreby zosnulých sa konajú už dnes.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.