Obvinenie Lipšica je už na prokuratúre

Daniel Lipšic, archívne foto. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 24. januára (TASR) – Uznesenie o vznesení obvinenia bývalému poslancovi Národnej rady (NR) SR Danielovi L. v prípade dopravnej nehody zo septembra minulého roka na Vajnorskej ulici v Bratislave už doručili na prokuratúru. Pre TASR to povedal hovorca Krajskej prokuratúry v Bratislave (KP BA) Michal Šúrek.

„Môžem potvrdiť, že uznesenie o vznesení obvinenia JUDr. Danielovi L. pre prečin usmrtenia v súvislosti s dopravnou nehodou zo dňa 19.09.2016 bolo dňa 23.01.2017 doručené na Krajskú prokuratúru Bratislava spolu so spisovým materiálom,“ povedal Šúrek pre TASR.

Vznesenie obvinenia v tomto prípade potvrdila aj polícia. „Vyšetrovateľ Policajného zboru vzniesol na základe zabezpečenej dôkaznej situácie, po vykonaní potrebných procesných úkonov, ako aj po dôslednom preštudovaní doručených výsledkov znaleckého posudku z odboru cestnej dopravy, obvinenie z prečinu usmrtenia 43-ročnému Danielovi z Bratislavy,“ uviedla bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Bývalý poslanec parlamentu Daniel L. 19. septembra 2016 na Vajnorskej ulici v Bratislave zrazil 72-ročného chodca. Seniora previezla rýchla zdravotná pomoc do nemocnice v bratislavskom Ružinove, kde však zraneniam podľahol.

V súvislosti s nehodou sa Daniel L. vzdal poslaneckého mandátu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.