Rezort dopravy hľadá riešenie na podporu turizmu aj kúpeľníctva

Štátny tajomník ministerstva dopravy Peter Ďurček. Foto: MDVRR

Bratislava 24. januára (TASR) - Rezort dopravy hľadá riešenie, ako podporiť cestovný ruch aj kúpeľníctvo. Dohodol sa preto so Zväzom cestovného ruchu (ZCR) SR, aby zostavil návrhy z praxe, ktoré by tieto oblasti podporili. Ich realizáciou sa následne podľa hovorkyne ministerstva Karolíny Duckej budú zaoberať odborníci z rezortu dopravy aj financií.

"Naším cieľom je pritiahnuť na Slovensko čo najviac turistov, pričom vidíme veľký potenciál v rozvoji slovenského kúpeľníctva ako unikátneho produktu cestovného ruchu," uviedol štátny tajomník ministerstva dopravy Peter Ďurček (nominant SNS).

Počty turistov na Slovensku podľa rezortu v posledných rokoch prelamujú rekordy. Napríklad v porovnaní s rokom 2015 navštívilo vlani jednotlivé regióny Slovenska do septembra o takmer 19 % turistov viac. "Napriek tomu chce rezort dopravy v súlade s programovým vyhlásením vlády zatraktívniť podmienky podnikania a zamestnávania sa v cestovnom ruchu," dodala Ducká. Špeciálnu pozornosť chce štát venovať podpore kúpeľníctva.

"Chceme spolupracovať priamo s ľuďmi, ktorí v tejto oblasti denno-denne podnikajú, a preto sme sa dohodli so Zväzom cestovného ruchu Slovenskej republiky, aby nám zostavili zoznam opatrení, ktoré by im najviac pomohli," vysvetlil Ďurček. V rámci rezortu financií zastrešuje túto problematiku štátna tajomníčka Dana Meager.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.