Toto sú súperi SR v kvalifikácii futbalových ME 2019 do 21 rokov

Na snímke český tréner SR 21 Pavel Hapal. Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Nyon 26. januára (TASR) - Slovenskí futbalisti do 21 rokov sa v 2. skupine kvalifikácie ME 2019 v Taliansku stretnú so Španielskom, Islandom, Albánskom, Estónskom a Severným Írskom. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) v Nyone.

"Myslím, že skupina je celkom dobre vylosovaná. Jasným favoritom bude Španielsko, ktoré je vždy ťažkým súperom pre všetky tímy. Všetko sa však ukáže až na ihrisku a myslím, že so žrebom môžeme byť spokojní," povedal pre profil Slovenského futbalového zväzu (SFZ) na sociálnej sieti Facebook Hapal, ktorého v Nyone sprevádzali jeho asistent Oto Brunegraf s vedúcim mužstva Jakubom Kojnokom.

Slováci, účastníci letného šampionátu v Poľsku, boli nasadení v druhom výkonnostnom koši. Do kvalifikácie sa prihlásil rekordný počet 55 členských krajín UEFA, organizátor finálového turnaja Taliansko má účasť automaticky zabezpečenú účasť. Šesť výkonnostných košov s 54 mužstvami bolo rozdelených podľa národných tímových koeficientov. Z rozhodnutia výkonného výboru UEFA a po odporúčaní Emergency Panelu UEFA je vopred stanovené, že v jednej skupine nemohli účinkovať Arménsko a Azerbajdžan, Španielsko a Gibraltár, Rusko a Ukrajina, Kosovo a Srbsko a Kosovo s Bosnou a Hercegovinou.

V rebríčku koeficientov národných tímov figurovalo Slovensko na 11. mieste. Len tri tisíciny bodu ho odsunuli z prvej desiatky, čo by znamenalo pred žrebom pozíciu v 1. koši. Renking zostavili na základe výsledkov kvalifikácie a finálového turnaja ME 2013 (20 percent), kvalifikácie a finálového turnaja ME 2015 (40 percent) a kvalifikácie ME 2017 (40 percent).

Program kvalifikácie ME 2019 sa začína v marci, boje v skupinách ukončia v októbri 2018. Finálový turnaj európskeho šampionátu "dvadsaťjednotiek" sa uskutoční v júni 2019.

Kvalifikácia ME 2019 hráčov do 21 rokov - skupiny:

1. skupina: Česko, Chorvátsko, Grécko, Moldavsko, Bielorusko, San Maríno
2. skupina: Španielsko, SLOVENSKO, Island, Albánsko, Estónsko, Severné Írsko
3. skupina: Dánsko, Poľsko, Fínsko, Gruzínsko, Litva, Faerské ostrovy
4. skupina: Anglicko, Holandsko, Ukrajina, Škótsko, Lotyšsko, Andorra
5. skupina: Nemecko, Izrael, Nórsko, Írsko, Azerbajdžan, Kosovo
6. skupina: Švédsko, Belgicko, Turecko, Maďarsko, Cyprus, Malta
7. skupina: Srbsko, Rakúsko, Rusko, Macedónsko, Arménsko, Gibraltár
8. skupina: Portugalsko, Švajčiarsko, Rumunsko, Wales, Bosna a Hercegovina, Lichtenštajnsko
9. skupina: Francúzsko, Slovinsko, Čierna Hora, Bulharsko, Kazachstan, Luxembursko

Dôležité termíny ME 2019:

2017

20. – 28. marec
5. – 13. jún
28. august – 5. september
2. – 10. október
6. – 14. november

2018

19. – 27. marec
3. – 11. september
8. – 16. október

play off

12. – 20. november

jún 2019 - finálový turnaj ME v Taliansku

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.