Dochádza Slovanu para? Po Číne vyšiel naprázdno aj vo Vladivostoku

Ilustračná snímka Foto: TASR/Pavel Neubauer

Vladivostok 28. januára (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava zakončili výjazd na Ďalekom východe prehrou, v sobotňajšom dueli KHL podľahli Admiralu Vladivostok tesne 1:2.

Domáci položili základ úspechu v 16. minúte, keď v priebehu 26 sekúnd strelili dva góly. "Belasí" doplatili na slabú prvú tretinu, napriek zlepšenému výkonu v ďalšom priebehu sa im podarilo už iba znížiť v 22. minúte zásluhou Andreja Šťastného.

Po skvelej stíhacej jazde, v rámci ktorej vyhrali slovanisti sedem zápasov v rade a oživili šancu na účasť v play off, si následne dvoma prehrami sťažili situáciu. V tabuľke Západnej konferencie im so ziskom 78 bodov naďalej patrí desiate miesto, na ôsmy HK Soči strácajú dva body, ten má však jeden zápas k dobru. Deviaty je fínsky Jokerit Helsinki (79), ktorý ešte v sobotu čakal duel s Jugrou Chanty-Mansijsk (15.00).

Zverencov trénera Miloša Říhu čaká pred reprezentačnou prestávkou trojzápasová domáca séria, ktorú začnú v utorok 31. januára súbojom s Lokomotivom Jaroslavľ (19.30). Na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu potom privítajú vo štvrtok 2. februára Dinamo Moskva (19.00) a v piatok 3. februára Viťaz Podoľsk (19.00).

Admiral Vladivostok - Slovan Bratislava 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Góly: 16. Sigarjov (Wright, Morrisonn), 16. Sajustov (Fisenko, Gavrilenko) - 22. Šťastný (Jeglič, Chipchura). Rozhodovali: Kulakov, Fatejev - Nesterov, Černyšev (všetci Rus.), vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 5841 divákov.

Admiral Vladivostok: Bobkov – Blum, Bartulis, Morrisonn, Volčenkov, Zemčjonok, Gavrilenko, Sigarjov – Fisenko, Sajustov, Sabolič – Krasnoslobodcev, Wright, Gorškov – Kazakov, Makarenko, Žafjarov – Alexejev, Plotnikov
Slovan Bratislava: Brust – Kundrátek, Sersen, Plastino, Švarný, Starosta, Luža, Bačík, Rosandič - Cheechoo, Taffe, Chipchura – Šťastný, Jeglič, Musatov - Vopelka, Lušňák, Skalický – Pätoprstý, Šiška, Petráš

Diváci vo vypredanej Fetisovovej aréne videli spočiatku vyrovnaný súboj, v ktorom sa hra odvíjala najmä v strednom pásme. V 10. min. putovali na trestnú lavicu naraz Luža aj Skalický, domáci síce presilovku o dvoch hráčov nevyužili, ale herne sa chytili a v ďalšom priebehu diktovali tempo. V 16. min. otvoril skóre po rýchlom brejku obranca Sigarjov, ktorý si nakorčuľoval po pravom krídle a z priestoru kruhu na vhadzovanie umiestnenou strelou švihom prekonal Brusta. Hostia sa nestihli ani poriadne otriasť a už o 26 sekúnd inkasovali druhý gól. Po delovke Gavrilenka dorazil puk do odkrytej bránky Sajustov. Admiral v prvej dvadsaťminútovke dominoval, na strely vyhral jasne 15:4.

Druhú tretinu začali "belasí" oveľa aktívnejšie a už po 69 sekundách sa im podarilo znížiť zásluhou Šťastného, ktorý po prihrávke Jegliča z medzikružia prepálil Bobkova - 2:1. Slovanistov gól nakopol a pred domácou bránkou bolo zrazu rušno. Tréner Admiralu Andrijevskij zareagoval oddychovým časom, ktorým sa snažil upokojiť svojich zverencov. Hostia sa usilovali režírovať hru, Admiral to ale vzadu zatvoril a striehol na prípadné chyby súpera v strednom pásme, odkiaľ vyrážal do protiútokov. V 30. min. musel Brust v pokľaku zakročiť pri výpade Fisenka, následne ukryl v lapačke aj pokusy Kazakova a Bartulisa.

V treťom dejstve pokračovala snaha Slovana o vyrovnanie. Brankár Bobkov však bez problémov riešil nebezpečné situácie, poradil si s príklepom Sersena a strelami Chipchuru i Skalického. Domáci sa spoliehali na brejky, v 50. min. poslal nepríjemný puk na Brusta Sigarjov, Kanaďan ho dokázal zraziť za bránku. Vehementná snaha Říhovho tímu o vyrovnanie už nepriniesla úspech, nepomohla mu ani záverečná power play bez brankára.

Miloš Říha, tréner Slovana (zdroj: hcslovan.sk): "Škoda prvej tretiny, ktorú sme prehrali 0:2. Od druhej časti hry sme sa zlepšili, boli lepším mužstvom. Domácich sme k ničomu nepustili, hrali sme veľmi dobre organizovane, aktívne. Škoda nevyužitých šancí, ktoré sme nedotiahli do konca. Domáci hrali pozorne v obrane, niekedy až na hranici čistoty. Chýbal nám možno väčší dôraz v predbránkovom priestore. Chlapcov však musím za tretí zápas pochváliť, dali zo seba všetko. Trip bol veľmi náročný, časový posun veľký, absolvovali sme dlhé prelety, tri noci sme prakticky nespali. Hráči však bojovali, snažili sa a robili všetko pre úspech mužstva."