DPB sa zapojil do systému navigácie Ubian

Od začiatku februára môžu cestujúci bratislavskou mestskou hromadnou dopravou používať novú mobilnú aplikáciu Ubian.  Foto: ubian.sk

Bratislava 6. februára (TASR) - Od začiatku februára môžu cestujúci bratislavskou mestskou hromadnou dopravou používať novú mobilnú aplikáciu Ubian. Slúži na rýchle nájdenie odchodov spojov, plánovanie trasy a navigáciu v mestskej a prímestskej doprave. Dopravný podnik Bratislava (DPB) sa totiž pripojil do systému navigácie Ubian a začal doň poskytovať dáta o cestovných poriadkoch. Informuje o tom podnik na svojej webovej stránke.

Cestujúci zadá prostredníctvom aplikácie cieľ svojej cesty a dostane potrebné údaje o trase ako informácie o plánovanom príchode a odchode spojov či o nasledujúcom najlepšom spojení v prípade zmeškania. "Veľkými výhodami aplikácie sú možnosti navigovania z akéhokoľvek miesta na adresu, nielen zastávku, prehľadné zobrazenie informácií o doprave na mape, nastavenia obľúbených zastávok alebo spojov, ako aj možnosti používania aplikácie bez pripojenia na internet," informuje DPB.

Aplikácia poskytuje aj pešiu navigáciu na miesto nástupu do vozidla a následné sprevádzanie používateľa až do určeného cieľa po výstupe z vozidla. Cestujúceho taktiež upozorní o zastávke, na ktorej má vystúpiť, alebo mu pripomenie blížiaci sa prestup.

DPB chce v blízkom období poskytnúť do aplikácie aj dáta o aktuálnych polohách vozidiel a ich meškaniach, vrátane aktuálnej polohy vozidiel, ktorú momentálne poskytuje 14 dopravcov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.